Buďte romantickí aj na jeseň

Milované ruže

Ich význam je dôležitý pre takmer každú kultúru už po tisícročia. Sú opradené rôznymi legendami, príbehmi a historkami. V rímskych časoch boli spájané najmä s láskou a túžbou. Podľa rímskej legendy bola Rodanthe podmanivá žena. To však pre ňu bolo nie len požehnaním, ale aj bremenom. Mala veľa nápadníkov, ktorí ju stále prenasledovali aj keď ich odmietala. V jeden večer pred nimi Rodanthe nedokázala uniknúť a útechu hľadala u bohyne lásky Diany. Tá ako potrestanie - všetkých nápadníkov premenila na tŕne a Rodanthe na krásny kvet červenej ruže. 

Ruže môžu byť úžasným spôsobom, ako povedať všetko od „Milujem ťa“ cez „Cením si tvoje priateľstvo“ až po „Gratulujem“. Kvety sú dokonalým spôsobom, ako vyjadriť svoje emócie, keď neexistujú žiadne slová. A práve ruže sú nezameniteľným kvetom pre vyjadrenie emócií.

Skoro každá žena miluje romantické chvíle. Obdarujte ju kyticou ružových ruží v krásnom, luxusnom balení. Hodí na oslavu Vašej lásky. Kyticu samozrejme môžete darovať aj k iným príležitostiam.

Kytičku môžete doplniť o jemný romantický box, ktorý každej žene navodí atmosféru ako na wellnesse :).

Farebný svet ruží

Tradičná červená :

Väčšina z Vás dobre vie, aký význam nesú červené ruže. Odjakživa predstavovali lásku a náklonnosť takmer vo všetkých kultúrach. 

Význam červených ruží je všeobecne chápaný ako láska a vášeň. Avšak aj v rámci červených ruží existujú rôzne významy farieb. Sýtočervená ruža symbolizuje, že ste pripravení na záväzok a hlbšie puto, ako svetlejšie červené ruže. O tých sa hovorí, že symbolizujú vášeň a túžbu.

Skoro každá žena miluje romantické chvíle. Obdarujte ju kyticou červených ruží v krásnom, luxusnom balení. 

Nežná biela:

Význam bielych ruží je čistota a milosť. Možno aj to je dôvod, prečo sú obľúbenými svadobnými kvetmi. Pretože symbolizujú mladú lásku a nekonečnú vernosť. Biela farba môže tiež reprezentovať čerstvé začiatky a čistú, jasnú cestu, vďaka ktorej sú biele ruže ideálnym kvetom pre svadby, výročia, alebo len tak z čistej lásky :). 

Sladké ružové:

Význam ružových ruží je vďačnosť a obdiv. Sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorých si najviac vážite, ako sú vaši priatelia, súrodenci alebo učitelia. Ružové ruže môžu tiež reprezentovať ženskosť a eleganciu, vďaka čomu sú ideálne na udalosti, ako sú zásnubné večierky, plesy, alebo "baby showers" pre dievčatko.


Broskyňové:
Broskyňové ruže predstavujú nefalšovanú vďačnosť. Môžu však znamenať aj úprimnosť a pravosť vašich pocitov. Takže ak hľadáte darček ako poďakovanie, potom už nehľadajte! Bežne sa používajú aj na oslavu správ súvisiacich s prácou, ako je povýšenie, nová obchodná dohoda alebo pracovná ponuka, pretože sú znakom lojality. A keďže sa ich krásny tón a bledá farba hodí k mnohým interiérom, nemôžete urobiť chybu, keď kúpite broskyňové ruže pre seba alebo niekoho iného.
Mystická zelená:
Zelené ruže predstavujú prírodu, omladenie a plodnosť. Omladenie je chápané, ako omladenie ducha - po spirituálnej stránke, alebo tela. Zelená ruža sa často používa aj ako symbol stability a rovnováhy. V dávnych časoch sa nimi vyjadrovala nádej počas vojny, alebo bojov. 
Dnes sú považované za sofistikovaný darček, ktorým potešíte obdarovaného.
Aby sa potešenie ešte znásobilo, ponúkame Vám náš krásny box "Pre potešenie". :)
Tento box obsahuje všetko čo môže potešiť. Štýlová šálka, perfektný zápisník, vlnená čiapka a ako sladká bodka - medovníky.

Ovplyvňuje odroda symboliku ruží?

Význam kvetov ruže sa mení v závislosti od odrody, ako aj od farby. To znamená, že výber odrody ruže môže upraviť jej význam. 

V skratke si prečítajte, čo jednotlivé odrody znamenajú. Nie je nevyhnutné sa tým riadiť, ale ak si chcete dať pri výbere záležať - čítajte ďalej. :)

Ruža "Avalanche"

Avalanche ruže symbolizujú nové začiatky, takže sú ideálne pre zásnuby, nové zamestnania alebo si nimi môžete dekorovať obývačku, vo Vašom novom bývaní. Ak chcete niekomu ukázať, že obdivujete napríklad jeho ďalší veľký krok, či úspech - potom je avalanche ruža v oranžovej farbe ideálny výber.

 Ruža "Miss Piggy"

Ruže Miss Piggy symbolizujú hravosť a prekvapenie (čo sa odráža v ich zábavných ombre lupienkoch). Sú skvelou voľbou ako kvety, ktoré môžu priniesť šťastie a radosť, kamkoľvek ich pošlete. Sú krásnou a výnimočnou ružou priateľstva.

Community Verified icon
Ruža "La Belle"

Ruže La Belle symbolizujú nadčasovosť, preto ich pošlite ľuďom, ktorí sú vždy po vašom boku, nech sa deje čokoľvek. Ruže La Belle môžu znamenať dlhotrvajúcu lásku, či už priateľskú alebo romantickú. To z nich robí krásne kvety pre partnera alebo najlepšieho priateľa.


Prenádherné, nikdy nestarnúce ruže sú naozaj ideálnym darčekom pre každú príležitosť. Jeseň nie je výnimkou pre romantiku. Práve naopak, krásna kytička z ruží dodá jesennému dňu ešte viac hrejivý pocit. Doprajte sebe, alebo svojmu partnerovi pocit príjemnej atmosféry a doplňte kyticu o špeciálny box z našej ponuky.

Medzi novinkami nájdete aj darčekový box "slovenské zahriatie" :)

Darčekový box vytvorený z čisto slovenských produktov. Nasaď si ponožky, uvar teplý čaj, oslaď ho medom a pochutnaj si na výborných medovníčkoch. To je tá pravá atmosféra, ktorú so sebou tento boxík prináša do chladných jesenných, či zimných dní.

Romantickú jeseň

praje LK Team.