Čerstvé kvety ako súčasť vianočnej výzdoby

Vyskúšajte niečo neobvyklé

Pri myšlienke na vianočné výzdoby vás pravdepodobne napadnú rozprávkové svetielka, pozlátko, imelo a samozrejme stromček ozdobený mašľami a anjelmi.

Ak chcete túto zimnú sviatočnú sezónu vyskúšať niečo trochu iné, siahnite po kvetinových aranžmánoch s trblietavým striebrom a trblietavým zlatom alebo šiškami, matnými bobuľami, jablkami a inými rozmarnými zimnými prvkami. Vaša výzdoba bude jedinečná, a nadčasová.

Aké kvety zvoliť?

Pokiaľ ide o typy kvetov, existuje veľa krásnych zimných, ktoré môžu byť súčasťou aranžovania vianočnej.
Červená, je nadčasová a populárna - myslite na ruže, karafiáty a alstroemérie!:)
Aj biele kvety, ako sú ľalie, chryzantémy a biele ruže,vnesú nádych zimnej mágie do dekorácie. Biele kvety vyzerajú obzvlášť skvele, keď sú zmiešané so striebornými šiškami, bobuľami alebo listami.
Výnimočná dekorácia
Kyticu vianočných môžete umiestniť na najrôznejšie miesta okolo vašej obývačky alebo jedálne, čím vytvoríte pôsobivý ústredný bod, ktorý môžu hostia obdivovať. Príručné stolíky, okenné parapety a konferenčné stolíky budú ťažiť z prítomnosti farebného a pútavého zimného aranžmánu. Na Štedrý deň môžete dokonca do stredu jedálenského stola umiestniť kyticu vianočných kvetov, hoci ju možno budete musieť v určitom okamihu posunúť, aby ste uvoľnili miesto pre všetko chutné jedlo! :)
Community Verified icon

Voňavé potešenie

Kvetinové kytice sú tiež skvelými darčekmi, alebo ako výzdoba pre večierky a oslavy počas Vianoc a Nového roka. Ak ste boli pozvaní na vianočný alebo novoročný večierok, aký lepší darček by ste mohli dať svojmu hostiteľovi ako čerstvá kytica kvetov?

Vianočná hviezda, alebo aj vianočná ruža je na prvom mieste zoznamu všetkých sviatočných rastlín. Je pravdepodobne najznámejšou, no zároveň najmenej pochopenou vianočnou rastlinou. Jasne červené „kvety“ nie sú skutočné kvety, ale listy, ktoré  obklopujú žlté kvety v ich strede.
 Väčšina ľudí verí, že hviezdicový tvar tejto rastlinky predstavuje Betlehemskú hviezdu, ktorá viedla mudrcov k Ježišovi. Červené listy vianočnej hviezdy znamenajú Kristovu krv a jej biele listy symbolizujú čistotu Božieho Syna.
Community Verified icon
Význam čerstvých kvetov v domácnosti...
 Vďaka kvetinám bude váš priestor vyzerať luxusne. Tvoria príjemný efekt: pridanie zelene do vášho domova mu dodá viac života. Pri správnom osvetlení kvety ponúkajú pocit pokoja keď vojdete dovnútra, ďaleko od stresu a hluku dňa. Tiež sa hovorí, že pomáhajú znižovať úroveň úzkosti a vďaka nim sa cítite uvoľnene.
Doprajte krbovým rímsam, zábradliam a ďalším prvkom vášho príbytku slávnostnú premenu.
Community Verified icon
Večná zeleň - evergreen
Pár odrezaných vždyzelených konárov dodáva jednoduchému červenému kvetinovému aranžmánu sezónny nádych. Usporiadajte veľké červené kvety, ako sú  ruže, vianočné ruže, gerbery, či vetvičky cezmíny do vždyzelenej dekorácie. Vianočný kvetinový aranžmán zvýraznite rezanými konármi s malými bobuľkami, vtáčim zobom, alebo vetvičkami imela.
Prečo na Vianoce zdobíme zeleňou? Pre kresťanov symbolizovali evergreeny večný život a prísľub návratu života na jar.
LK Team.
Community Verified icon
Community Verified icon