Delphinium - výrazný a elegantný doplnok každej kytice

Kvet mesiaca Júl

Stračonôžka, alebo aj delfínium - je všestranný kvet, ktorý vie obohatiť takmer každú kyticu. Môžete si ho zakomponovať aj do lúčnej kytice z Vašej záhradky! :) Je veľmi obľúbeným doplnkom rôznych aranžmánov, alebo sušených kytíc. Veľmi obľúbenou, a vyhľadávanou farbou sa v posledných rokoch stala indigovo modrá, ktorá dodá každej kytici jedinečnosť a sofistikovaný vzhľad.

Symbolika

Keďže stračonôžka kvitne prevažne v letných - teplých mesiacoch, je tento kvet synonymom ľahkosti. Taktiež predstavuje zmyselnosť, čistú zábavu vtipnosť, a v neposlednom rade dobrú náladu. Okrem toho, je aj symbolom otvoreného srdca, úprimnosti, silných milostných väzieb a oddanosti.

Význam farieb

  • Modrá: symbolizuje milosť a úctu
  • Ružová: symbolizuje lásku a čistú náklonnosť
  • Fialová: znamená prvé zamilovanie sa, prvú lásku
  • Biela: šťastie, pocity radosti, a čistotu

Zaujímavosti

Doba kvitnutia začína prelomom jari a leta. Korene delphinia pochádzajú z Kalifornie. Je to nenáročná rastlina na pestovanie. Vyniká tiež odolnosťou voči mrazu. Jeho jednotlivé kvety sú usporiadané v stĺpcovitých súkvetiach. 

Milovníci kytíc si veľmi obľubili kobaltovo/indigovo modrú farbu. Tá dodáva kytici eleganciu, pôvab, a zmyselnosť. Je hravým prvkom v lúčnych kyticiach, alebo rôznych aranžmánoch. Nevyhne sa ani obľube v sušených kyticiach, kde vyniká svojou fatbou.

Nájdeme ho v rôznych prevedeniach bledomorej, fialovej, ružovej či bielej farbe.

Každá kvetina má svoj osobitný význam a symboliku. Význam kvetu je zvyčajne ovplyvnený príbehmi okolo kvetu a históriou za ním. Niektoré z týchto symbolických významov sú prítomné aj dnes, ale môžu sa líšiť od jednej kultúry k druhej.
Významy spojené s kvetom sú nasledujúce:
Dosiahnutie úspechu – je dokonalým kvetom pre každého, kto oslavuje niečo, čo dosiahol. Táto kvetina môže byť ideálnym darčekom pre človeka, ktorý práve ukončil vysokú školu alebo dosiahol akýkoľvek iný úspech. Používal sa na oslavy aj v minulosti a ich prítomnosť znamenala užívanie úspechu.Community Verified icon
Užívanie si života – Symbolizuje radosť zo života. Táto kvetina je symbolom oslavy samotného života a silného symbolického významu, ktorý sa ku kvetu viaže.
Júlový kvet - Pre každého, kto sa narodil v júli, je toto kvet mesiaca. Tento nádherný kvet symbolizuje začiatok leta, teplé počasie a dlhšie dni. Ľudia narodení v júli by určite radi dostali kytičku, ktorá sa spája s mesiacom ich narodenia, ako aj s ich osobnosťami.
Nové šance - Je tiež symbolom nových príležitostí. Táto kvetina je symbolom dosiahnutia úspechu a prijatia každej novej príležitosti. Význam kvetu je odvodený z príbehov starých stovky rokov, ktoré nás učili o dôležitosti viery v naše schopnosti.
Oslava - Mesiac júl, ku ktorému sa viaže, je každopádne mesiacom osláv. To je len ďalší dôvod, prečo považovať kvet delfínia za symbol osláv a dobrých časov.
Ochrana - Predstavuje ochranu a dôvod spočíva v dávnych tradíciách, ktoré viedli naši predkovia. Niektoré z týchto tradícií zahŕňali nosenie kvetov, ako ochranu pred negatívnou energiou vo vreckách.
Veríme, že aj Vám sa delfínium páči natoľko, že si vyberiete tú správnu farbu! :) Ak by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť - a my Vám zoženieme tento krásny kvietok vo farbách Vášmu srdcu blízkym.
S láskou Váš LK Team.

Community Verified icon
Community Verified icon