Etiketa svadobných kvetov

Výzdoba

Kvetinová výzdoba je jedným z najdôležitejších prvkov pri vytváraní krásnej svadobnej atmosféry. Preto je dôležité, aby ste si svoje kvetinové aranžmány poriadne premysleli.
Základná otázka ktorou si budúci novomanželia väčšinou lámu hlavu je, aké kvety a akú kvetinovú
výzdobu by mali zvoliť. Kvety nesú naozaj veľa významov. Rôzne kvety – rôzne symbolické významy, sú práve tým špecifické, že môžu pomôcť páru vyjadriť svoje pocity k sebe navzájom.

Kto by mal platiť za svadobné kvety?

Podľa tradícii, sa od ženícha očakáva, že zaplatí za kvety v kostole a za kvety na svadobnej hostine. Rodičia nevesty by mali zabezpečiť kvetinovú výzdobu recepcie. Mužom sa podľa kvetinovej výzdoby pripne príslušné pierko na sako, alebo košeľu, družičkám menšie kytičky z podobných kvetov a ostatným ženám kvetinové náramky. 

V kostole

V rušných obdobiach ako je jar a najmä v lete sa koná aj niekoľko obradov počas jedného dňa. Ak sa to týka aj vás, porozmýšľajte nad kontaktovaním ľudí, ktorí sa sobášia pred/alebo po vás. Môžete sa dohodnúť na zdieľaní kvetinovej výzdoby = nákladov. Ak sa teda sobášite v kostole, neváhajte a skúste túto alternatívu. Možno si tak uľahčíte usporiadanie kvetinovej výzdoby, alebo získate cenné rady o tom, ako je ideálne naaranžovať kvety v kostole.

Svadobná recepcia 

Zvyčajne nemajú svadobné sály viac ako jednu recepciu denne, ale môžu si účtovať poplatok za výzdobu. Niektoré miesta vo svojich službách totiž zahŕňajú aj náklady na kvetinovú výzdobu. V takomto prípade by ste sa mali uistiť, že kvetinová výzdoba na recepcii zodpovedá aj vašej svadobnej výzdobe a predstavám. Prípadne ich môžete požiadať o cenovú ponuku bez kvetov, a na výzdobu miesta si zaobstarať vlastné kvetinárstvo. 

www.flowersdrive.sk 

Výzdoba recepcie

Odporúčame, osloviť priamo kvetinárstvo. My vo Flowers vám s týmto veľmi radi pomôžeme! 😊Je dôležité, aby ste požiadali kvetinárstvo, nech s vami navštívi miesto konania recepcie. Nasleduje vaša predstava, a zosúladenie sa s návrhom odborníka. Menšie miestnosti sú vo všeobecnosti celkom jednoduché na výzdobu. Veľké miestnosti, haly alebo zdobenie markíz, si vyžaduje o trochu viac
plánovania a premýšľania. Takéto miestnosti sú priestranné, a preto môže byť nákladné ich vyzdobiť výhradne len kvetinovými aranžmánmi.

Zvážte použitie kvitnúcich rastlín, alebo kríkov. Kvitnúce črepníkové rastliny môžu byť ideálnym spôsobom, ako efektívne vyzdobiť veľký priestor. Pokiaľ je vaša svadba extravagantná, a potrpíte si na detailoch, neváhajte a oslovte profesionálne kvetinárstvo  Pomôžeme vám koordinovať kvetinové aranžmány vo všetkých fázach dňa, poradíme ktoré kvety sú v sezóne a IN,
a v neposlednom rade vytvoríme nezabudnuteľnú rozprávkovú výzdobu podľa vašich predstáv.

Kytica

Pri výbere kytice majte na pamäti dve najpodstatnejšie vlastnosti – farbu a formu. Základná farba kytice je tradične biela, ale to už dávno nie je pravidlom. Ak chcete symbolizovať čistotu, vyskúšajte kombináciu dvoch, či troch púdrových farieb. Ak chcete niečo špeciálne, výrazné prvky ako „burnt orange“ farba, alebo horčicové, či karmínové odtiene sú nezvyrčajnou voľbou.
Forma kytice môže byť buď dlhá a visiaca, alebo kompaktná a na úzko zviazaná. Ďalším faktorom v rozhodovaní sa, ak ́á forma kytice je pre vás vhodná - je aj silueta nevesty a šiat.

Družičky

Kytice pre družičky: Družičky väčšinou nosia menšie a oveľa menej detailné kytice. Farba a tvar by mali podľa možnosti dopĺňať nevestinu, ale určite by mali ladiť s jej šatami.

LK Team! :)