Kvet mesiaca september - gerbera & záhradná ruža

Gerbera

Keď si kupujete gerberu, technicky si kupujete dva kvietky. Pýtate sa prečo. Pri najbližšom nákupe, sa poriadne pozrite na hlavičku tejto veselej kvetiny, a uvedomíte si, že sa skladá z vonkajšieho a vnútorného kvetu - ktorý nesie dve odlišné farby. Každé farebné prevedenie gerbery, je špecifiké tým, že vonkajšie okvetné lupene sú inak sfarbené, ako vnútorná časť.

U nás nájdete aj takéto krásne : Fuksiové gerbery, ktoré sa veselo usmievajú z luxusného ružového papiera a prinášajú so sebou veľkolepé a srdečné gesto.

Tipy ako sa správne starať o rezané gerbery

1) Nájdite čistú vázu, dôkladne ju vyčistite teplou vodou a mydlom.

2) Naplňte si vázu studenou vodou do polovice a pridajte kvetinovú výživu

3) Odrežte stonky gerbery pod uhlom 45 stupňov

4) Vložte do vázy a upravte podľa vašich predstáv

5) Každé dva až tri dni vymeňte vodu a stonky znova odrežte

6) Uchovávajte mimo dosahu akéhokoľvek ovocia, priameho slnečného žiarenia a akéhokoľvek tepla

Fun Fact

Ak potrebujete spať aspoň 8 hodín denne, položte si gerbery vedľa postele. Pomáhajú vás dostať do hlbokého spánku tým, že uvoľňujú kyslík, ktorý pomáha odstraňovať chemikálie zo vzduchu.

Záhradná ruža

Nemajú rovnakú životnosť ako štandardná ruža, ale možno práve to, ju robí tak výnimočnou. Sú obľúbené na svadbách, dodávajú romantický šmrnc a ich vôňa je očarujúca.

Aký je rozdiel medzi ružou a záhradnou ružou? Štandardné ruže majú špicaté okvetné lístky otočené okolo jedného stredu, zatiaľ čo záhradné ruže majú nariasené okvetné lístky víriace okolo rôznych stredov, aby vytvorili zaoblený kvet.

Čo robí ružu záhradnou ružou? Záhradné ruže boli vyšľachtené, aby poskytli krásu v záhradnom prostredí. Každá stonka je trochu iná - ak si kúpite 100 z rovnakej odrody, každý kvet bude trochu iný, s trochu inak nariasenými okvetnými lístkami a tieňovaním. V tom je čaro a romantika záhradných ruží. :)

Kvet luxusu

Ich očarujúca nostalgická príťažlivosť a vynikajúca vôňa sú neodolateľné, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre svadobné kvetinové dekorácie, a kytice. Vďaka vysokému dopytu a zdĺhavému procesu sú záhradné ruže drahé a považované za luxusný kvet.

Výťažok zo záhradnej ruže je bohatý na živiny, má adstringentný účinok, je diuretický a protizápalový a používa sa aj na pozdvihnutie ducha, pri smútku, PMS, brušných ťažkostiach, bolestiach hrdla, nachladnutí a v období menopauzy. Ruže možno použiť v tinktúrach, glyceritoch, čajoch, medoch, oxymeloch, sirupoch, octoch, ale aj ako kvetinový liek a éterický olej.
LK Team
Community Verified icon
Community Verified icon

Community Verified icon