Ako vznikla Kvetinová princezná

Náš príbeh začal...

Písal sa rok 2016, a my sme založili náš prvý koncept s názvom LáskyKvet. Fungovali sme ako donášková služba kvetov, ktorá sa využívala primárne na svadby. Myšlienkou bolo doručovanie kytíc nevestám počas celého roka, aby v jeden deň nedostali veľké množstvo kvetov, ktoré skôr či neskôr zvädnú. Takto sme fungovali niekoľko rokov, ale vedela som, že sa chceme rozširovať aj iným spôsobom. Preto sme v roku 2020 prišli s nápadom založiť si malé, útulné kvetinárstvo niekde v centre Bratislavy. Niečo naozaj maličké, kde si budeme postupne budovať, a zdokonaľovať náš produkt.

V rámci rôznych spluprác, ktoré sme mali, som chcela tieto produkty poskytovať iným kvetinárstvam a firmám. Moji známi ma odhovárali, hovorili mi: ,,tu budeš mať problém s parkovaním, tam je málo miest na státie, bolo by to logisticky a časovo náročné.” Premýšľala som, ako by som mohla napredovať, ako si splniť víziu. A v jeden moment, keď som sedela za volantom ma napadla myšlienka ,,Drive In - kvetinárstvo. Veď tam predsa problém s parkovaním nebude, bude to efektívne a rýchle.”

Kvetinový biznis bola veľká neznáma

Pred januárom 2021 som o kvetinovom biznise vedela minimálne. Mala som len predstavu, zopár obrázkov z pinterestu a instagramu. Som pôvodom z Ukrajiny, preto mi bol ukrajinský a ruský trh vždy veľmi blízky a inšpirácie prichádzali práve odtiaľ. Vedela som, že sú to úplne iné typy kytíc, iný spôsob balenia a iné kvetinové aranžmány. S týmito zopár fotkami som mala veľké sny o malom kvetinárstve. :-)

Nesmelo som obvolávala známych, pýtala sa ich na názor a zrazu z toho vznikol skvelý nápad. Sadla som si a začala som hľadať. ,,Je tu niečo také, existuje vo svete rovnaký koncpet?” Nie. Všetko sme si museli dôkladne naplánovať, vymyslieť sami. Bolo to náročné. Vedela som, že do drive-u musíte prísť z ľavej strany, no všetky cesty sú stavané tak, že idete po pravej strane, naozaj to nebolo jednoduché, ale podarilo sa.

Budovanie Flowers Drive

Fotky v telefóne a vízia. S týmto som prijímala svojich prvých floristov. V tú dobu sme nemali centrálu, nemali sme priestory kde by mi mohli predviesť svoje kreatívne schopnosti. Dôležité bolo veriť, musela som veriť a oni museli veriť mne. Prijala som troch ľudí, náš maličký tím sa rozrástol zas o kúsok viac a my sme otvorili prvé Drive In na Einsteinovej ulici v Petržalke,  na ktoré sme nesmierne hrdí. 

Neskôr sme rozbehli pobočky na Mierovej v Ružinove, pobočku v Trenčíne a o chvíľu neskôr sme otvorili maličký Drive In v Rači a druhý na Slnečniciach. Tieto dva modely sú trochu iné, no výber produktov ostáva stále pestrý. :-)

Druhá, dôležitá vec bola dodávka kvetov do našich pobočiek. Podarilo sa mi nájsť zopár známych značiek, ktoré pestujú nádherné kvety. Neskôr som som sa však dostala k veľkoobchodom v Holandsku, s ktorými spolupracujeme dodnes. S hlavnou floristkou Katyou sme náš prvý nákup absolvovali vo Viedni. Zistili sme ako to funguje, aký je výber kvetov a rozhodli sme sa ísť nakupovať.

Všetko sa zatváralo, my sme otvárali...

Bol 11. január, nastalo prvé celoplošné zatváranie takmer všetkých prevádzok, ale my sme verili a boli rozhodnuté. Po drobných problémoch s prechodom cez hranice, sme ale úspešne nakúpili, vrátili sa a začali tvoriť. 

Ešte v ten deň sme otvorili prvú prevádzku, mali prvého zákazníka a boli sme šťastne - nešťastné. Asi sa pýtate prečo. Počiatočné kytice sa ani mne samej nepáčili, nebola som spokojná. Na jednej strane som mala obrázky, no na druhej strane bola realita úplne iná a kytice neboli podľa našich predstáv. 

Avšak myšlienka že sme jediní na Slovensku, že sme unikátny koncept, cieľavedomosť a tvrdá práca môjho tímu nás priviedla na zaujímavú cestu. Rozbehli sme sa. Neskutočnou rýchlosťou sme rástli, a to v priebehu pár dní až o 40-50%. A teraz sme tu. :-)

Sme tu najmä vďaka Vám,  zdokonaľujeme sa a napredujeme. Dnes náš tím tvorí viac ako 30 šikovných ľudí, spolupracujeme so skvelými spoločnosťami a to nám robí nesmiernu radosť. 

A aj preto Vám chcem v závere mojho príbehu odkázať, nevzdávajte sa! Tvorte, buďte kreatívny a robte to, čo Vás robí šťastnými. 

Za mňa a za celý LK Team, ďakujem že ste s nami!