Leto ešte nekončí - novinky a krásna hortenzia

August síce ubehol ako voda, ale my sa s letom ešte lúčiť nechceme. Preto sme si pre vás pripravili augustové novinky, ktoré vám pripomenú letné dni a vyčaria úsmev na tvári.

Inšpirovali sme sa ľahkosťou leta, jeho slnečnými dňami a vôňou typickou práve pre toto obdobie. :)

Letní favoriti

V lete sú populárne jemné a pastelové odtiene kvetov, ktoré vytvárajú jemné a nežné kytice. Obľúbené sú aj kytice z rôznych lúčnych kvetov. Tie vytvárajú hravé kombinácie s kontrastnými farbami. Kombináciu lúčnych kvetov, či slnečníc obľubuje hlavne mladšia generácia. 

Jemná kytička môže byť doplnená o romantický set pre pohodový večer, plný krásnych vôní

Flower Boxy

Počas letných mesiacov sa obľube tešia aj tzv. flower boxy. Vašim láskam, či najbližším môžete darovať takýto boxík, v ktorom sú naaranžované jednotlivé kvety. Kvety sú vkladané do aranžovacej hmoty, ktorá je napustená vodou a špeciálnym výživovým doplnkom pre kvety, vďaka čomu vám bude flower box robiť radosť dlhšiu dobu.

https://www.laskykvet.sk/boxy-1

Ku kvetinovému boxu neváhajte pridať aj náš výnimočný tyrkysový wellness boxík pre mladú slečnu! :) 

Potešíte ju nie len kvetom, ale aj voňavým zážitkom.

Obľúbené hortenzie

V našej ponuke nájdete nie jeden, nie dva, ale hneď niekoľko mixov z vašich obľúbených hortenzií.

Hortenzie sa prvý krát začali pestovať v Japonsku. Poznáme viac ako 75 druhov a z toho až 600 pomenovaných kultivarov, ktoré pochádzajú z oblastí vrátane Japonska, Ázie, Indonézie, himalájskych hôr a Ameriky. Hortenzie môžu rásť ako popínavé viniče a stromy, ale najčastejšie sa pestujú ako ker.

Väčšina z nich kvitne od skorej jari až do jesene. Veľké kvety majú rôzne tvary, farby a veľkosti. Hortenzie môžu byť ružové, modré, červené, biele, fialové a zelené.

Kytička aj pre pánov. :)

Význam a symbolika kvetu

Názov hortenzie pochádza z gréckych slov „hydor“, čo znamená voda a „angos“, čo znamená nádoba. Je to kvôli skutočnosti, že hortenzie sú známe tým, že potrebujú veľa vody a kvet pripomína tvar nádoby. Názov Hortensia je latinská verzia francúzskeho slova Hortense.
Každá farba nesie so sebou iný význam

Modrá = ospravedlnenie, vďačnosť, pochopenie

Fialová = hrdosť, kráľovská hodnosť, pochopenie

Biela = čistota, milosť

Ružová = romantika, skutočné city, úprimné emócie

Zaujímavosti

Budhisti údajne používali listy na varenie sladkého čaju na „očistné rituály“, ako aj na liečbu autoimunitných porúch, malárie, obličkových kameňov a ďalších ochorení. Domorodí Američania používali koreň na liečbu ľadvín a kôru ako úľavu od bolesti svalov a popálenín. Pamätajte: Neodporúčame vám to skúšať doma!

Hortenzie sú skvelé pre alergikov. Kvet produkuje peľ bezpečný pre alergiu, a preto hortenzia aj nadaľej zostáva obľúbenou rastlinou medzi ľuďmi so silnými alergiami. Väčšina druhov hortenzií nemá takmer žiadnu vôňu.

Používajú sa v mixoch s kvetmi, ktoré majú výraznejšiu vôňu - ako napríklad sladkú medovú (lúčne kvety) alebo zmyselnú - typickú pre ruže.

Bez dostatočného prirodzeného svetla majú hortenzie tendenciu zozelenať. Deje sa to najmä vtedy keď už je menej denného svetla - koncom leta a začiatkom jesene. Tento jav je prirodzený. Dni sa skracujú, netreba sa o kvietok báť. 

Aj zelené hortenzie majú svoje čaro, ako napríklad táto kytica. :)

Obsahuje rafinované a nezvyčajné kvety, ako je antúria, či zelená hortenzia a viburnum, ktoré dodajú špeciálnym príležitostiam nádych sofistikovaného štýlu.

Community Verified icon
Prajeme Vám krásny zvyšok leta!
Váš LK Team.