Máj lásky čas - a starostlivosť o orgován

Bozk pod čerešňou

Na Slovensku máme milú tradíciu - prvomájový bozk pod rozkvitnutou čerešňou. Pre nezadaných by mal božtek pod čerešňou zabezpečiť novú lásku. Pre zamilovaných znamená bozk posilnenie ich vzájomného vzťahu. Celkom dobrý obchod, nie?:-)

Ak sa tento rok bozkávať nestihnete, darujte svojej milej aspoň krásnu kytičku. Určite ju to poteší, a vy dostanete bozk za milé gesto. :-)

Je to krásna mágia…

Prvý máj je opisovaný ako zvláštny magický deň, kedy čarodejnice a čarodejníci predvádzali svoje kúzla. Láska je známa ako najsilnejší fenomén na tomto svete a jediná vec, ktorá ma moc zlomiť akékoľvek kúzlo… :-))) Nikdy by sme nemali prestať veriť v magickú silu lásky. Prečo teda neskúsiť bozkávaciu tradíciu pod čerešňou? Ak nič iné, môže to byť skvelá zábava, a milý zvyk :-)

Ale nezabúdajte svoje polovičky potešiť aj v iný deň, preto Vám odporúčame naše sladké novinky v jemných tónoch a romantických prevedeniach, veď predsa máj lásky čas! 

Aj pri západe slnka, alebo na  rozkvitnutej lúke viete so svojou láskou stráviť nádherný čas. My sme sa inšpirovali, a priniesli sme práve pre toto obdobie dve prenádherné kytice.

Odtiene červenej, oranžovej a ružovej nápadne pripomínajú aktuálne nebo pri západe slnka.. Je to tak romantické ako táto kytica!

Romantická, lúčna kytica na každý okamih ich života. Táto kytica je navrhnutá s množstvom pekných pastelových kvetov tak, aby obdarovaných vytrhla z ich každodenného života rovno na vidiek.

Pre záhradkárov začiatočníkov :-) - Vypestujte si obľubený májový orgován!

Orgován patrí k najobľúbenejším kvitnúcim drevinám. Nádherne kvitne a má príjemnú sladkú a prenikavú vôňu. Jeho rozkvitnuté kvety sú krásnou dominantou každej záhrady. Hoci jeho najväčšou pýchou sú voňavé súkvetia, orgován má mnoho ďalších výhod. Veľkým prínosom sú jeho bohaté listy, vynikne v moderných i vidieckých záhradách. 

Listy nebývajú napádané chorobami, ani škodcami – čo je veľké plus pri pestovaní, a udržiavaní rastlinky. Tiež výborne znáša tvarovanie, takže nie je problém si ho prispôsobiť svojim predstavám a veľkosti. 

Viete z neho vytvoriť krásny živý plot, vyplniť priestor, alebo ako súčasť relaxačnej zóny v záhradke. Poskytuje tieň, a pomáha pri tvorbe mikroklímy.

Pestovanie

Jeho výsadba nie je závislá od obdobia. Môžete ho vysadiť počas celej sezóny, i ked odporúča sa koncom leta, alebo začiatkom jesene, z hľadiska lepšieho zakorenenia. Pestovanie tejto dreviny je veľmi jednoduché a vhodné aj pre záhradkárov začiatočníkov.

Najdoležitejšie je jeho zalievanie, odstraňovanie odkvitnutých kvetov a rezať podľa potreby. 

Každoročne sa odporúča aj prihnojiť organickým alebo minerálnym hnojivom - (podporuje to kvalitu kvetov). Nájdite mu slnečné miesto, neutrálnu až mierne zásaditú pôdu a môžete pestovať.:) Na výber máte pestrú paletku farieb a druh si vyberiete podľa toho, aký veľký krík chcete vo Vašej záhradke pestovať.

Dúfame, že sme Vás týmto článkom trochu inšpirovali a potešili zároveň, prajeme krásny a voňavý lásky čas!

Váš LK Team <3