Deň matiek

Deň matiek sa oslavuje po celom svete. Je to univerzálny sviatok, v takmer každej kultúre. Deň býva pohyblivý, ale každý rok v máji prislúcha jeden deň - oslave materstva. Vzdávať hold zázraku narodenia, a špeciálnej žene, ktorá tento zázrak vykonala: svojej matke, je krásna vec, ktorú si uctievame už po stáročia. 
Z akéhokoľvek dôvodu, možno z túžby odosobniť sa od britských tradícií, otcovia-pútnici, ktorí prvýkrát cestovali do Ameriky, si zvyk oslavy dňa matiek "so sebou nepriniesli". O stáročia neskôr, v roku 1908, pani Anna Jarvisová ustanovila Deň matiek, ako ho dnes poznáme, na druhú májovú nedeľu.
Zaujímavé fakty ....
  • V Amerike sa na túto nedeľu kúpi až cez 140 miliónov pohľadníc ku Dňu matiek
  • Najskorší Deň matiek v histórii bol v starovekom Grécku, keď ľudia vzdali hold Rhei, matke bohov, kvalitnými nápojmi, kvetmi za úsvitu a koláčom
  • Dáma, ktorá začala oslavovať Deň matiek, je Anna Jarvisová, v roku 1908 podala žalobu v snahe zastaviť jeho nadmernú komercializáciu inými. Prehrala......
  • Len v tento deň sa v USA uskutoční približne 122,5 milióna hovorov
  • Najstaršia matka na svete – Rajo Devi Lohan porodila Naveena, zdravého chlapčeka vo veku 70 rokov v roku 2008
  • Najťažšie novonarodené dieťa na svete – Anna Batesová, ktorá sa narodila v Kanade v roku 1879 a vážila až 10 kg ,ale nanešťastie zomrela o 11 hodín neskôr. Najväčšie dieťa, ktoré prežilo v Taliansku v roku 1955, vážilo 10,2 kg 
  • Svetový rekord detí narodených jednej žene je 69. Porodila 16 dvojčiat, sedem trojčiat a štyri štvorčat

Community Verified icon

"Táto kytica so sebou prináša kus šarmu! :) Prostredníctvom svojich odtieňov. Ruže a slnečnice jej dodávajú nádhernú textúru".

Uctite si svoju mamu
Deň matiek je dňom, kedy by sme sa mali zastaviť, zamyslieť sa a spomenúť si na výnimočnú dámu v našom živote – bez ktorej by sme neboli tým, čím sme dnes, je to deň, ktorý má dokázať, že všetko jej úsilie o to, aby sme boli dokonalí, stálo za to. . Je dôležité zabezpečiť, aby sa vaša mama cítila výnimočne v tento deň, deň vyhradený len pre ňu.
S nami a s našou krásnou ponukou kytíc, aranžmánov, a veselých dekorácii, či nekonečných kytíc to určite dokážete! :)
"Tento košík plný kvetov je zárukou radosti obdarovanej osoby. Je vhodným darčekom ku Dňu matiek".

Starostlivosť o box je veľmi jednoduchá - obsahuje floristickú hubku s vodou, ktorú treba polievať 0,5dcl vody (záleží od veľkosti boxu) každé cca 2-3 dni.

"Premýšľate nad milým, malým darčekom a rovnako by ste chceli poslať kvety? Potom je tento box v keramickej šálke perfektnou voľbou! :) Krásna kytička, umiestnená priamo v šálke, ktorá potom môže obdarovanému ostať. :) Farba kytice bude ladená do farieb šálky".
V našej ponuke stále nájdete aj kytice, ktoré máme bežne v predaji. Pozrite sa sami! :)
Krásny MDM praje LK Team
Community Verified icon

Community Verified icon
Community Verified icon
Community Verified icon