Medzinárodný deň žien a kvety

Kvety a MDŽ

Darovanie kvetov k MDŽ, sa stalo celosvetovým štandardom. Každý rok 8. marca, muži aj ženy vyjadrujú podporu a uznanie každej žene v ich živote. Od rodiny a priateľov, až po kolegov a tých, ktorí sú pre nás dôležití, alebo ich nejakým spôsobom obdivujeme. 

Ruže

Ruže nie sú typickým kvetom len na Valentín. Tieto kvitnúce kríky ponúkajú množstvo farieb, a sú skvelým darčekom pre inšpiratívnu ženu vo Vašom živote. Kytica červených ruží je istý spôsob, ako vyjadriť čistú lásku, náklonnosť a vášeň. Ružové ruže predstavujú romantiku, zatiaľ čo biele ruže symbolizujú čisté srdce a dušu. Žiarivo žlté ruže, sú zvyčajne darované priateľom a kolegom, ako symbol priateľstva. 

Jemná kytica v púdrových farbách zložená z gypsomilky a krásnych ruží v ružových farbách, ktorú chcete darovať z vďačnosti.

Tulipány

Rovnako ako ruže, sú obľúbeným kvetom aj tulipány. Jarné kvietky hrajúce atraktívnymi farbami a elegantnými formami, vďaka ktorým je sviatok skutočne výnimočný. Ich vôňa a široká škála farieb Vám zaručí úsmev na tvári každej obdarovanej ženy. 

Viete že v niektorých krajinách darovanie červených tulipánov je prejavom hlbokej lásky? :-) 

Krásne a nie úplne bežné tulipány kozmickej farby, ktoré si medzi Vami našli fanúšikov! ;)

 

Gerbery a Karafiáty

Kyticou z krásnych farebných gerber sa nedá nič pokaziť. Nájdeme ich v rôznych farebných prevedeniach a veľkostiach. Takáto kytica nepochybne rozjasní  špeciálny deň.  A nezabúdajte, že gerbery už od pradávna boli symbolom  krásy. :-)

Okrem vyššie spomenutých kvietkov, je jedným z najobľúbenejších rezaných kvetov do kytíc - karafiát. Karafiáty, známe aj ako ,,božské kvety"  - kvôli svojmu gréckemu názvu ,,dianthus", ponúkajú množstvo farebných možností. Vo všeobecnosti symbolizujú priateľstvo a rešpekt. Krásnu kyticu z karafiátov v kombinácii s jemnejšími kvietkami môžete darovať kamarátke, alebo kolegyni. 

Prajeme Vám krásny MDŽ, všetkým ženám po celom svete, tým ktoré sú našimi vzormi, i tým ktoré tu už medzi nami nie sú. Všetkým krásnym bytostiam prajeme lásku a pokoj.

...a najmä mier, v týchto ťažkých časoch. 

LK Team