Novembrové inšpirácie

Aj poverčiví si prídu na svoje...

Pre mnohých, so začiatkom novembra začína sviatočné obdobie. To z neho robí lákavé, a oslavné
obdobie roka na to, povedať si spoločné „áno“. Niektoré snúbenecké páry sa rozhodnú pre neskorý jesenný dátum svadby, aby si užili útulnú a uvoľnenú atmosféru. Novembrové svadby, údajne
predpovedajú budúcnosť plnú šťastia, a lásky vo vašom manželstve.

Zemité a bohaté paletky

Toto ročné obdobie ponúka naozaj širokú škálu rôznych materiálov, textúr a farieb. Existuje množstvo úžasných sezónnych kvetov, listov a konárov. „Nadišiel ideálny čas prijať zemité, bohaté a teplé farby, ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode počas jesene“, konštatuje kvetinová dizajnérka Rachel Wyffels.
Podľa kvetinárky, Paulette Hossman, „výber sezónneho lístia z miestnych zdrojov nielenže vyzerá živšie
a sviežejšie, ale je to aj cenovo výhodnejšia alternatíva, keďže mimosezónne kvety je potrebné dovážať
z ďalekých destinácii.

Lístie, bobuľky a iné...

Či už je pre vás voľbou lístie a konáriky na lemovanie vašej obradnej uličky, alebo kvetinové
aranžmány na doladenie recepcie, máte na výber z mnohých sezónnych možností. Aby sme vám pomohli zúžiť zoznam, požiadali sme odborníkov aby nám poskytli prehľad o svojich obľúbencoch! 😊

Inšpirácie od odborníkov

  • Amaryllis :

Je výrazný, exoticko vyzerajúci kvet v tvare trúbky, ktoré sú krásnym doplnkom novmebrovej
svadby. Kvety sú dostupné v červenej, bordovej, ružovej, broskyňovej a bielej farbe. Dodajú šmrnc, doplnia okolitú výzdobu a vytvoria efekt jemnej exotiky v chladnom období. Odborníčka odporúča zvoliť si tieto kvety ak máte svadbu napríklad v historickej budove, alebo extravagantnej tanečnej sále. Vaša svadobná estetika bude s týmito kvetmi naozaj očarujúca.
Wyffels navrhuje, „vzhľadom na to, že tieto kvety majú jemné stonky a okvetné lístky, je dôležité
ich spracovať do väčších inštalácii, nie do kytice“.

  • Amaranthus

Od vzpriamených stoniek, po visiace strapce, amaranty majú príťažlivosť, ktorá prináša hĺbu a magickosť každej novembrovej svadbe. Tento typ kvetu dorastá do výšky až pol metra, čo z neho robí pútavý doplnok v uličkách, alebo vo vysokých vázach. Je krásny v kaskádových aranžmánoch. V gréckom preklade znamená „amaranthus“ – nevädnúci. Sú dlhotrvajúce. Kvitnú
od leta, až do mrazov.

  • Privet berry

Vtáčie bobuľky, v tmavomodrej farbe dodajú textúru každej novembrovej výzdobe. „V rezaných kvetoch nie je príliš veľa prirodzene sa vyskytujúcich modrých odtieňov, takže je to skvelá voľba, ako prostredníctvom kvetov vniesť na vašu svadbu trošku námorníckej modrej“, opisuje Wyffels. Konáriky sú malého vzrastu a dobre sa spájajú s väčšími kvetmi ako sú georgíny, alebo ranunculus. Majú odolnú stonku, a sú nenaročné.

  • Buk lesný v medenej...

Prichádza v bohatých jesenných tónoch, ako je červená, zlatá, oranžová a slivková, vďaka čomu sa prirodzene hodí do útulnej atmosféry. Rastlina je mimoriadne všestranná, dobre sa kombinuje s akoukoľvek inou farbou, od neutrálnych odtieňov až po tie výraznejšie. Wyffels radí, „ak si zvolíte medený buk, zachovajte jeho čaro, a zakomponujte ho do všetkých väčších aj menších kvetinových inštaláciíí“, vzbudí dojem hrejivosti a jednotnosti.

Niektoré odrody vydržia až niekoľko týždňov, to znamená, že dekorácie vám budú robiť radosť aj po výmene
sľubov. 😊

  • "Antique" hortenzie

Sú snáď jedným z najobľúbenejších svadobných kvetov vo všetkých ročných obdobiach. Čaro spočíva v tom, že s prichádzajúcim chladným počasím sa ich štruktúra mení. V chladnej sezóne začnú vysychať a meniť farby. Výsledok? Štruktúrované kvety v machovo zelenej farbe s bordovými, tmavomodrými a slivkovými odtieňmi, ktoré vám zaručene vytvoria pocit elegancie a luxusu. Naplňte si tkané košíky starožitnými hortenziami a použite ich na výzdobu svadobnej uličky, alebo z nich spravte veľkú inštaláciu v strede vášho svadobného stola. Odborník však radí poriadne ich zalievať a hydratovať, pretože sú náchylné na opadanie.

Neskoré jesenné svadby majú svoje špecifické čaro. Nielenže viete navodiť hrejivú a útulnú atmosféru
v nezvyčajných farbách, a textúrach, ale sú aj menej nákladné na výzdobu, pretože čerpáte z prírodných zdrojov.

Prajeme magickú svadbu,

LK Team.