Príchod jari a narodeninovo - kvetinový kalendár

Sedem typických jarných kvetov

Na jar síce rozkvitá nespočetne veľa kvetov, ale my Vám chceme priblížiť práve tie, ktoré sú pre nás typické a obľúbené pre svoju krásu, vôňu a symbolický význam. :-) 

Narcisy

Sú skutočným stelesnením jari. Majú krásne žiarivé lupene rúrkovitého tvaru a v záhradke sa vynímajú už skorým začiatkom jari. Rovnako ako jar, aj oni symbolizujú znovuzrodenie, obnovu cyklu a nové začiatky. 

Tulipány

Bez tulipánov a ich nádherných farebných kvetov by to jednoducho nebola jar. Či už sú zasadené v záhrade, vo váze, alebo zahrnuté v krásnej kytici, robia vždy rovnakú radosť. Sú ideálne na oslavy Veľkej noci, alebo rôznorodé jarné oslavy. Symbolizujú nám lásku a šťastie. Tulipány sú krásnou živou dekoráciou, hrajú pestrými farbami a viete si vybrať z rôznych tvarov a prevedení - podľa Vašich preferencií. 

 

Hyacinty

Ako narcisy, tak aj hyacinty sú skoro kvitnúce jarné kvietky. Majú kužeľovité zhluky kvetov. Pre hyacint sú typickými farbami - modrá, fialová, ružová a biela, no najobľúbenejšie sú pre ich príjemnú vôňu. Stačí pár hyacintov vo váze a o chvíľu sa bude Vašou obývačkou rozliehať krásna sladká vôňa. 

Azalky

Azalky sú oficiálne symbolom ženskosti. Sú to svieže zelené kríky, ktoré každú jar kvitnú jemnými kvetmi v odtieňoch ružovej, červenej a bielej. Uprednostňujú sa darovať ako črepníkové rastliny. Môžete ich vysadiť v záhrade, alebo použiť v kvetinových aranžmánoch. 

Prvosienky

Sú drobné kvietky obsahujúce zhluky pestrofarebných hlávok, ktoré kvitnú uprostred zelených listov. Tieto malé rastlinky symbolizujú mladú lásku a šťastie. Môžete ich pestovať v črepníku, alebo ich mať vysadené v záhrade. Prvosienky budú vždy reprezentovať nové začiatky, tak neváhajte a jednu či dve farebné krásky si zaobstarajte! :-)

Frézie

Elegantný, vznešený a nádherne voňajúci kvet. To je frézia, ktorá symbolizuje priateľstvo, vernosť a čistotu. Kvitnú až dvanástimi kvetmi na jednej stonke, nájdeme ich vo všetkých najjasnejších farbách dúhy a sú naozaj populárne pre ich typickú, nezameniteľne krásnu vôňu.

Orgován

Ako frézie a hyacinty, tak aj orgován je známy pre svoju špecifickú vôňu. Tieto majestátne, ale za to krásne kvitnúce kríky  môžu dorásť až do výšky niekoľkých metrov.V plnom kvitnutí sa ich vôňa zvykne rozplývať po celom okolí. Je skvelým kvetom do domácnosti, rozvonia príbytky a rozžiari deň. Viete si z neho vytvoriť nádherné košaté kytice. Nájdeme ho v ružovej, bielej, fialovej a dokonca aj modrej farbe.. Symbolizuje vášeň, spirituálnosť, šťastie a čistotu. 

A keďže s príchodom jari prichádza aj nový začiatok, nový cyklus, znovuzrodenie či nové možnosti - pozrite si náš kalendár narodenín! :-)

Prajeme Vám nádherné jarné obdobie, plné lásky a energie.

Váš LK team <3

Mesiac:
Narodeninový kvet:
Význam a symbolika:

Január:

Karafiáty a Snežienka

Ružové karafiáty (láska a uznanie), Biele karafiáty (šťastie, láska, náklonnosť) Červené karafiáty (láska a priateľstvo). Snežienky (nádej a znovuzrodenie) 

Február:

Fialky, Iris a Prvosienka

Fialky (verná láska, pravda, vernosť a pokora) Iris (nádej, viera, vášeň, nevinnosť a čistota) Prvosienka (náklonnosť, mladá láska)

Marec:

Narcis

Narcis (nové začiatky, vernosť, šťastie, prosperita a nádej)

Apríl:

Sedmokráska a Hrachor

Sedmokráska (čistota, láska, nové začiatky, plodnosť a materstvo). Hrachor (blaženosť a vďačnosť).

Máj:

Konvalinka a Hloh

Konvalinka (romantika, šťastie, čistota a pokora). Hloh (nádej, láska, krása a plodnosť).

Jún:

Ruža a Zimolez

Ruža (náklonnosť, vášeň, vďačnosť). Zimolez (šťastie a nekonečná láska).

Júl:

Stračonôžka a Vodná ľalia

Stračonôžka (šťastie); Vodná ľalia (osvietenie, vzkriesenie, čistota a krása).

August:

Mečík a Mak

Mečík (čestnosť, obdiv a rešpekt); Mak (pamiatka, blahobyt, súcit a očarenie).

September:

Astra a Povojník

Astra (viera, láska,úspech a múdrosť); Povojník (náklonnosť, intímna láska a trpezlivosť).

Október:

Nechtík a Krasuľka

Nechtík (oddanosť a odhodlanie); Krasuľka (harmónia, nevinnosť, skromnosť, radosť a rovnováha). 

November:

Chryzantéma a Pivonky

Chryzantéma (priateľstvo a láska); Pivonky (romantika, prosperita, krása, česť a súcit)

December:

Vianočná ruža a Cezmína

Vianočná ruža (úspech a oslava); Cezmína (šťastie a optimizmus).