Recyklujte s nami a my Vás odmeníme!

Čo zbierame?

Prebytočný materiál ako obaly z kytíc, či plastové vázy a boxy z kvetinových aranžmá Vám prevezmeme na ktorejkoľvek pobočke v Bratislave a v Trenčíne od Pon - Ne v rámci otváracích hodín.

Globálny problém - PLASTY

Čo je to plast?
Slovo plast je odvodené z gréckeho jazyka a znamená “schopný tvarovania/lisovania”. Je to materiál z rôznych zlúčenín, ktoré majú schopnosť byť tvarované do pevných predmetov. Na našej planéte nájdete naozaj rôzne druhy plastov, ktoré človek vytvoril. Možno to bol prevratný vynález, ale ako spoločnosť sme nad ním stratili kontrolu. Smutné, ale pravdivé. Medzi najznámejšie patria: polyester, silikón, polyuretán, PE, PP, PVC, nylon a polystyrén. Na produkciu týchto plastov sa využíva až 8/% z celkovej ťažby ropy.

Neekologické spracovanie plastového odpadu

Plastové predmety sú vyrábane tak, aby vydržali a nedali sa ľahko rozložiť. Plast sa síce rozpadá, ale tento proces trvá stovky rokov.
Práve tu vzniká problém, pretože je oveľa odolnejší, ako ktorákoľvek iná forma odpadového materiálu. Rôzne štúdie a vedci hovoria - že plast sa samovoľne rozloží v rozmedzí od 450 - 2000 rokov.

Laskykvet - láska k prírode
Dlhšie sme sa pohrávali s myšlienkou odpadu. Tým že sme kvetinárstvo - samozrejme tvoríme biologicky rozložiteľný odpad, ale to máme výborne ošetrené našou odpadovou stratégiou - a odpadu tvoríme naozaj minimálne množstvo. O tom sa viete viac dočítať v článku :
https://www.laskykvet.sk/a/v-com-sa-lisime-od-konkurencie

Ako kvetinárstvo však pracujeme aj s plastovými materiálmi, papierom či látkou. Veľký strašiak pre nás bol vždy plast. Ten sme sa čo najekologickejšie snažili spracovať, či využiť na inú formu recyklácie, alebo pri výrobe nových dekorácií. Lenže stále to bolo jednostranné -  teda v rámci firmy. Ale čo s plastom ktorý dávame Vám? Síce Vám naše kytice robia nesmiernu radosť, a potešenie, ale s touto radosťou Vám odovzdávame aj zodpovednosť.

Naša vízia

Zbavovať sa prebytočného plastového odpadu sme nechali na Vás.. No my veríme, že naši milovníci kvetov, sú milovníkmi prírody a plasty ste sa snažili recyklovať - za čo sme Vám nesmierne vďační. Dovoľte nám odbremeniť - odmeniť Vás :) Rozhodli sme sa, že túto zodpovednosť si berieme naspäť. A ako malú motiváciu (poctivo odovzdávať prebytočné plasty! :)) -  máme pre Vás zľavu vo výške 5EUR.

Stačí splniť nasledovné:

Odložiť si plastový obal z kytíc, nohy z plastových váz, boxy z
kvetinových aranžmá

Prísť na ktorúkoľvek pobočku

Odovzdať našim milým dievčatám

Prijať 5EUR kupón :)
Aké jednoduché však? Buďme spolu zodpovednými spotrebiteľmi plastov.


Váš LK Team