Sezónne kvety v interiéri

Čo vlastne sezónne kvety sú?

„Sezónne kvety“ je termín, ktorý označuje časové okno, kedy kvetina prirodzene kvitne v danej lokalite, alebo území. Niekedy môže byť toto okno rozšírené pomocou umelých prvkov, ako napríklad klimatizácie. Je dobré mať na pamäti, že aj tieto ovládacie prvky majú rôzne stupne vplyvu na životné prostredie.

Prečo je aranžovanie kvetov dôležité pri výzdobe interiéru?
Estetická príťažlivosť: Kvetinové aranžmány prispievajú k vizuálnej kráse priestoru. Zlepšujú estetiku domácností, kancelárií, podujatí a verejných miest a vytvárajú teplejšiu a príjemnejšiu atmosféru. Premyslená kombinácia farieb, tvarov a textúr v dobre vypracovanom
aranžmáne môže byť vizuálne dôležitá aj pri pracovných/marketingových stretnutiach.Prečo ľudia radi zdobia kvetmi?
Oživí váš to Váš domov. Význam kvetov v domácnosti je dôležitý pre telo aj myseľ. Vyjadrujú a zároveň dodávajú
šarm, a taktiež pomáhajú vdýchnuť život a farby priestoru. Ak chcete
získať dominantnú farbu do naturálneho dizajnu, možno budete chcieť vyskúšať orchidey, ruže alebo dokonca hortenzie. :)Kvety v módnom dizajne
Alexander Mcqueen vytvoril róby zo skutočných kvetov,  a aj Coco Chanel sa pred niekoľkými rokmi inšpirovala bielymi ružami a na doplnenie šiat modelky, pripevnila strapce krásnych bielych ruží. 

Zen priestor
Nie len kytice či aranžmány, ale aj črepníkové rastliny, okrem zlepšeného zenového prostredia a estetického vzhľadu pomáhajú znižovať stres a napätie. Tiež môžu znižovať hluk v pozadí, vytvárajú pokojné prostredie, výrazne zlepšujú kvalitu vzduchu a môžu zlepšiť celkové duševné zdravie a pohodu človeka.

Aký štýl interiérového dizajnu využíva najmä rastliny? Škandinávsky interiérový dizajn je o prenesení prírody do interiéru a doslova každá živá rastlina dopĺňa jednoduché, funkčné prvky tohto štýlu. Jeden populárny štýl interiérového dizajnu, ktorý dominuje rastlinám, sa nazýva „biofilný dizajn“. Tento prístup zdôrazňuje prepojenie medzi prírodou a ľudským blahobytom a snaží sa vytvárať priestory, ktoré toto prepojenie podporujú. :)

Čo je biofilný interiérový dizajn?

Biofilný dizajn má v podstate za cieľ priniesť vonkajšie zážitky do vnútorných priestorov. Je to viac než len pridávanie črepníkových rastlín; zahŕňa použitie vzorov nájdených v prírode, maximalizáciu prirodzeného svetla, začlenenie vodných prvkov, využitie udržateľných materiálov, ako je okrem iného drevo a kameň.

Tu je niekoľko nápadov na zdobenie izbových rastlín:

  • Pridajte závesné vzdušné rastliny do kúpeľne
  • Usporiadajte rastliny na stojany a police
  • Zostavte si terárium
  • Vytvorte dekoráciu na stenu
  • Navrhnite košík s rastlinami
  • Vytvorte stredové aranžmány na stôl
  • Použite závesné kvetináče
  • Využite veľké črepníkové rastliny

LK Team :)