Snehobiele Vianoce

Prvý sneh?

Historicky je zasnežené zimné počasie oveľa pravdepodobnejšie medzi mesiacmi január a marec ako december. Sneženie je v priemere päť dní v decembri, zatiaľ čo január a február majú priemerné dni 7,6 a 6,8.

Je tiež zaujímavé poznamenať, že biele Vianoce boli bežnejšie v 18. a 19. storočí pred príchodom klimatických zmien, ktoré priniesli vyššie priemerné globálne teploty.
Posledné zaznamenané biele Vianoce vo väčšine Európy boli v rokoch 2009 a 2010. Či už vnímate biele Vianoce ako logistickú prekážku alebo vzrušujúcu príležitosť zapojiť sa do guľovačiek a pretekov na sánkach, nemožno poprieť, že pohľad na zasnežené vianočné ráno je nepochybne krásny a inšpirujúci! :)
Snehobiela výzdoba
Pri zdobení vášho domova kvetmi a rastlinami počas týchto Vianoc zvážte použitie "nestarnúcich" slávnostných červených odtieňov, a zamerajte sa na "čistú estetiku". Trendové a čisté dekorácie, pripomínajúce ľadové kráľostvo je stále viac populárne a ľahko kombinovateľné s inými prvkami a textúrami.
Dodávame však aj veľa bielych kytíc - ideálne na doplnenie "zasneženej" scény.
Našé krásne vianočné kytice Vám spríjemnia atmosféru a dodajú miestnosti elegantný nádych.
Ak hľadáte biely sviatočný kvetinový aranžmán, sme tu pre Vás! :)
Milá ozdoba zasadená medzi svieže zelené lístie a doplnená lesklými striebornými guľami, je ideálna na dekoráciu vášho domova alebo ako darček niekomu výnimočnému počas týchto Vianoc.
Vianočný veniec
Ak chcete pokračovať v bielej vianočnej téme, vyskúšajte vianočný veniec Koleda,  ktorý je ideálny na ozdobenie vašich vchodových dverí. Vyžaruje sviatočnú náladu, preto je ideálnym doplnkom pre Váš sviatočný stôl. Tento veľký a pútavý veniec s pôsobivým priemerom 40 cm obsahuje vkusné usporiadanie zasnežených šišiek na zelenom sušenom machu, obklopený voňavým eukalyptom, smrekovými vetvičkami. 
Tento krásny veniec tiež ponúka vynikajúcu dlhú životnosť, aj po odstránení zasadených sviečok.
Veniec je dodávaný spolu so sviečkami. Vyrobený je zo živej čečiny, odporúčame dodanie pred adventom.
Rozmery: 
priemer 40cm
výška 15cm

Adventný veniec, ktorý so sebou prináša spojenie naturálnych prvkov pre čarokrásne adventné obdobie. Je zložený zo rôznych druhov živej čečiny a eukalyptu, spolu Vám zabezpečia voňavý domov počas celého adventu. Krásnym akcentom na tomto venci je obľúbená bavlna. Pre viac inšpirácií, neváhajte, a pozrite si našu stránku! :)
Potešte svojich blízkych magickou kyticou
Kvetinové dary sú skvelým spôsobom, ako rozprúdiť sviatočnú náladu. Veľké percento ľudí práve zbožňuje dávať vianočné kvety, stromčeky, aranžmány, alebo kytice práve v tomto ročnom období. Keď príde reč na Vianoce, na mysel sa vynoria červená, zelená, zlatá a snehovo biela farba.
Kvety v týchto farbách boli vždy základnou voľbou pre vianočné kvetinové dekorácie.
Farby
Ako sme spomínali, obľúbené vianočné farby sú biela, zelená, zlatá, prírodné farby a nestárnúce odtiene červenej. Ak máte radi tradičné vianočné kvetinové aranžmány, môžete si zaobstarať kvety v týchto farbách, pretože predstavujú vianočnú atmosféru. Ak však chcete vyskúšať niečo iné a jedinečné, nebojte sa experimentovať s materiálmi a prvkami.
Imelo...
Imelo je neuveriteľne zaujímavá rastlina v tom, ako prežíva, aj v obrovskom množstve legiend a folklóru, ktoré ho obklopujú. Od najstarších čias bolo imelo v európskej kultúre považované za magickú a posvätnú rastlinu, o ktorej sa predpokladá, že poskytuje ochranu pred jedom, poskytuje život a plodnosť a je miernym afrodiziakom.
Prinesenie imela do domácnosti je prežitkom tradícií starých keltských druidov, Grékov a mnohých ďalších predkresťanských kultúr. V stredoveku a neskôr sa imelo vešalo nad vchody do stajní zo stropu, aby sa do domu nedostali bosorky a iní zlí duchovia. Tradícia bozkávania pod imelom je úplne iný príbeh, ale možno ho vysledovať až ku Grékom.
Community Verified iconPrajeme Vám krásne a pokojné sviatky, s Vašimi blízkymi. 
S láskou
LK Team
<3
Community Verified icon

Community Verified icon

Community Verified icon
Community Verified icon
Community Verified icon