V čom sa líšime od konkurencie

Ako základné výhody nášho konceptu vnímam práve tieto:

Tu sa skôr opieram o môj subjektívny pocit, ale myslím si, že máme naozaj nádherný tovar. Máme veľmi pekné kytice, krásne boxy a zaujímavé sezónne aranžmány. V podstate sme prišli s konceptom, ktorý tu ešte nebol. O tom sa môžete dočítať v prvom rozhovore. Rozprávam v ňom o vzniku kvetinárstva, čo všetko tomu predchádzalo, či aké boli začiatky a otváranie počas pandémie.

https://www.laskykvet.sk/a/kvetinova-princezna

Detaily a precízne plánovanie

Ako prvá na Slovensku som začala spolupracovať s jednou značkou, ktorá má krásne a hlavne kvalitné tulipány - ktoré sú súčasťou našich kytíc. 

Povedala by som, že jedna z tých hlavných výhod je naša poctivá práca. Veľa pracujeme s dizajnom, tvoríme, vymýšľame aranžmány, prevedenia…kombinácie. Inovujeme takmer na dennej báze, a snažíme sa opierať o to, čo sa páči práve Vám.

S mojim tímom sledujeme aktuálne trendy, chodíme na pravidelné školenia a najmä kladieme dôraz na kvalitu kvetov, ale aj tú vizuálnu. Práve v tomto sa odlišujeme - ako pripravujeme kytice, aranžmány a ako dbame na detaily. V neposlednom rade akú kvalitu kvetov objednávame, akým spôsobom produkty skladujeme a prepravujeme…ale o tom neskôr. 

Pomer cena vs. kvalita

V druhom bode by som Vám rada povedala niečo o cene. Cena je vnímaná ako dôležitý faktor, ktorý zohráva rolu pri akýchkoľvek nákupoch. Pri kvetoch je určovanie ceny o niečo ťažšie. Je to pre to, že kvetov je veľa a sú rôznych kategórií v rôznych kvalitách.

My pracujeme s kvetmi kvality A1. Sú to kvety najvyššej možnej kvality, a síce kupujeme relatívne drahé kvety, ale aj napriek tomu Vám dokážeme poskytovať tie najlepšie ceny. Aby som to zhrnula: poskytujeme Vám najlepšie kvety v pomere cena a kvalita. Úprimne Vám poviem, sme o sto percent lacnejší, ako 80% všetkých kvetinárstiev nachádzajúcich sa v nákupných centrách. Tým som si stopercentne istá.

Často sa ma pýtate…

Prečo to tak je, a či nepotrebujeme toľko a toľko zarábať…Moja odpoveď je jednoznačná. Áno, pracujeme možno s nižším ziskom, dávame si nižšiu maržu, ale najdôležitejšie na tom je, že my maržu nemusíme mať až tak vysokú. Opäť sa asi pýtate prečo. Je to kvôli odpadu - o ktorom som Vám tiež rozprávala v prvom rozhovore. Našim absolútnym plusom je stratégia ako nakladať s odpadom. Tvoríme minimum, to znamená, takmer žiaden odpis = nižšia marža. Toto pokladám za bezkonkurenčnú výhodu, v náš i Váš prospech.

Uskladnenie kvetov = predĺženie životnosti

V tomto smere sa snažíme postupovať tak, aby sa kvetom u nás darilo, aby boli dlhotrvácne, a ponechali si svoju kvalitu. Priznávam, občas sa stane aj opačný prípad…a kvalita má nižšiu úroveň. Ale to je ako s autami. Kúpite si super auto za veľké peniaze a začne sa Vám kaziť. Tu zohráva rolu buď ľudský faktor, alebo sa pokazil nejaký technologický postup…Aj nám sa to občas stane, ale vždy robíme všetko pre to aby bola spokojnosť na oboch stranách. :-)

Všetky kvety na našich Drive In pobočkách, tak isto ako aj na našej centrále, sú neustále uložené v chladiacich boxoch. Ak prídete do Drive Inu - všimnete si vo výklade kvety, ale to je vlastne veľká chladnička - v ktorej udržujeme rovnakú teplotu, tak, aby sa kvety neznehodnotili. 

Poviem Vám, občas mi je ľúto kvetov v nákupných centrách. Všimnite si, že sú väčšinou vystavené vonku…Takto sa kvet znehodnocuje a nemá priaznivé podmienky pre udržanie kvality. Tie kvety sú tam hodiny a hodiny v teple a to im skracuje životnosť až o niekoľko dní. Smutné, ale pravdivé.

Spracovanie kvetov

Kvety ktoré objednávame, sú od tých najlepších dodávateľov. Keď prídu, okamžite sa spracúvajú. Na to máme samostatný personál, ktorý sa o kvety postará - čistia ich od listov, vyberajú z baliacich materiálov, menia im vodu a pravidelne umývajú vedrá v ktorých sú uložené.

Stojí nás to síce viac, ale na druhej strane to predlžuje životnosť, zaručuje kvalitu a to je náš primárny cieľ. Práve takáto starostlivosť zaručí - že kvety od nás Vám vydržia dlho, sú čerstvé a krásne. Všetko so všetkým súvisí, od dodávateľa, spracovanie až po uskladnenie. A my sa naozaj snažíme - premyslene, dôsledne a efektívne s naším tímom pracovať.

Drive In - rýchlo a jednoducho, bez zbytočného čakania

Prídete, nečakáte a vyberiete si kyticu, box či sezónny aranžmán. O Drive In máme samostatný článok, prikladám link. :-)

https://www.laskykvet.sk/a/ako-u-nas-nakupovat

Do pobočiek sa pre Vás vždy snažíme vyskladať zaujímavý mix, tak, aby ste mali na výber kytice v rôznych cenových kategóriách. V tých väčších sa pohybujú od 20 EUR - 80 EUR. Naopak v menších je cenové rozpätie od 20 EUR do tých 55 EUR. 

Kytice sú viazané našimi šikovnými floristkami, sú robené s láskou a kvalitne. Vždy sa snažíme, aby boli namixované z rôznych druhov kvetov. Všetko plánujeme tak, aby si každý prišiel na to svoje, predsa len niektorí z Vás preferujú lúčne kvety, iní exotické, alebo staviate na zaručenú klasiku podľa sezóny. 

Motto - ľahkosť a jednoduchosť. Na tom si odjakživa zakladám, preto je pre mna koncept Drive Inu dôležitý. Ušetrí Vám to čas, nestojíte v radách, nemusíte sa starať o parkovanie…K nám len prídete, a za pár minút odchádzate s krásnou kytičkou.

Online podpora

Ukončila by som to tým, že náš Online je plne orientovaný na zákazníka. Sme schopní a ochotní Vám splniť čokoľvek. Neexistuje kvet, ktorý by sme Vám nevedeli zohnať. Do dvoch hodín od objednania Vám naši interní kuriéri vedia doručiť kvety kamkoľvek v rámci Bratislavy a v Trenčíne. 

Taktiež robíme všetko pre to, aby kytica na obrázku zodpovedala realite. V prípade, že nemáme kvet ktorý sa nachádza na fotke - obratom to s Vami komunikuje naša online podpora. Samozrejme sa snažíme ponúknuť vhodné alternatívy, alebo iný vzhľad kytice. :-)


Verím, že som Vás aspoň takto zaviedla do nášho “zákulisia” a trochu Vám priblížila, ako to u nás naozaj funguje.

Ďakujeme, že ste s nami!

 

Olga