Výhody kvetov pre duševné zdravie

Tak jednoduché...

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť naše šťastie, sú kvety. Už len to, že máte v izbe kvety, pomáha vyvolať šťastné emócie a môže človeka naplniť pocitom spokojnosti. Najlepšie zo všetkého je, že kvety pomáhajú ovplyvňovať naše sociálne správanie - tak, že sme láskavejší a pozitívnejší.

V štúdii Dr. Haviland-Jonesa, bolo 147 ženám povedané, že im bude zaslaný darček, ale nebolo im povedané, aký to bude darček. Toto utajenie pomohlo vedcom zhodnotiť ich reakciu úprimnejšie, pretože účastníci neočakávali nič konkrétne.

Keď boli kvety doručené, vedci merali emocionálnu aj behaviorálnu reakciu žien.

Výskum zistil, že:

- Kvety majú okamžitý vplyv na šťastie človeka. Všetci účastníci vyjadrili pocit radosti a vďačnosti v porovnaní s inými darčekmi

- Účastníci uviedli, že sa cítili menej úzkostlivo a rozrušene, keď dostali kvety

- Kvety pomohli zvýšiť spojenie a puto medzi ich rodinou a priateľmi

Preto neváhajte, a pri najbližšej príležitosti, alebo len tak nezištne pošlite kvety svojej blízkej osobe. :)

Toto je tá pravá kytica, ktorou môžete povedať "Usmej sa". Je navrhnutá tak, aby so sebou priniesla vlnu pozitívnej nálady a rozohnala čierne mraky na oblohe. Prinesie so sebou nežnosť a lásku a niekoľko dôvodov na úsmev. Prvý je, že je nečakaným prekvapením, druhý, že je od Vás.

Haviland-Jones uvádza. "Teraz veda ukazuje, že kvety nás nielen robia šťastnejšími, ako vieme, ale majú silný pozitívny vplyv na našu emocionálnu pohodu."

"Get Well Soon"

Zdá sa, že existuje dobrý dôvod, prečo sú kvety "Skoré uzdravenie" takým obľúbeným darčekom pre blízkych v rekonvalescencii. Štúdie ukázali, že pacienti v nemocničných izbách s kvetmi mali rýchlejšiu mieru zotavenia a cítili sa lepšie z hľadiska duševného aj fyzického zdravia.

Nielenže potrebovali menej liekov proti bolesti, ale tiež sa preukázalo, že sa im zlepšil krvný tlak a pulz. Výhody kvetov pre duševné zdravie sa prenášajú do fyzických výhod, čo naznačuje, že existuje určitý druh holistického spojenia.

Úsmev na každý deň

Ak podnikáte v oblasti gastronómie, alebo vlastníte sieť reštaurácií, mohlo by vás zaujímať - že kvety na stole môžu zlepšiť náladu zákazníkov. To nevyhnutne povedie aj k lepšiemu kulinárskemu zážitku a pomôže vám to zabezpečiť dobrú náladú hostí.

Sladké a pritom jednoduché germiny prinášajú úsmev celé dni! Tieto nádherné kvety sú dokonalý spôsob, ako zlepšiť náladu. :)

Vôňa a farba kvetov môžu tiež zohrávať úlohu pri zlepšovaní Vašej nálady a zároveň pri zmierňovaní úzkosti. Jemnejšie farby sú považované za upokojujúce a uvoľňujúce, zatiaľ čo výraznejšie farby dokážu dodať energiu a omladiť.

Táto pekná kytica je celá o ružovej, hortenzia a karafiáty prinášajú na stôl odtiene nádhernej ružovej, a VIP žltá ruža medzi nimi výnimočne žiari ako pripomienka, že aj osoba, ktorej kyticu posielate je pre Vás výnimočná. Ideálny darček na každú príležitosť. 

Tieto úžasné kvety sú usporiadané v nádhernom romantickom dizajne, ktorý je ideálny pre špeciálnu príležitosť alebo "len tak" .

Kvety - ideálne aj do práce

Je tiež dobre známe, že rastliny a kvety na pracovisku môžu pomôcť zvýšiť motiváciu, kreativitu a kognitívny výkon. Či už je to v kancelárii,  alebo vo vašom dome - ak ste na voľnej nohe a pracujete z domu, výhody čerstvých kvetov nemožno podceňovať.

Ak pracujete v kancelárii alebo z domácej kancelárie, je dôležité zabezpečiť, aby vaše pracovisko profitovalo z určitej vizuálnej stimulácie, aby ste boli šťastní, produktívni a motivovaní. 

A práve to je to, čo robí izbové rastliny takým dokonalým doplnkom na pracovisku; ponúkajú prirodzenú krásu, ktorá je zároveň vznešená, a zároveň nie rušivá.

Avšak nezabúdajte - nepreháňať; príliš veľa vizuálnej stimulácie môže pôsobiť rušivo.

LK Team