Winter Wonderland

Magická biela

Biela je vždy in. Je čistá, všestranná a vhodná do každého priestoru. Prináša so sebou pocit elegancie a výnimočnosti.

Existuje veľa krásnych zimných kvetov, ktoré sú vhodné do aranžovania vianočnej kytice. Červené kvety mali vždy tendenciu byť populárne vo vianočnej výzdobe. Kombinovali sa s rôznymi prvkami zelenej, až po zlatú.

Avšak biela výzdoba s jemnými prvkami farieb sa stáva čoraz viac populárnou.

Medzi obľúbené kvety patria biele chryzantémy, ruže, karafiáty, ľalie a hortenzie. Biele kvety a dekorácie vyzerajú obvzlášť skvele ak sú zmiešané so striebornými šiškami, bobuľkami, alebo listami.

Pre tých z vás, ktorí chcú poslať svojim blízkym niečo minimálne - alebo ozdobiť svoj domov a zároveň zachovať biely vzhľad, zvážte bielu orchideu. Orchidey sú známe ako jedny z najobľúbenejších izbových rastlín. Ak sa o ne správne staráte budú vám robiť radosť roky. 

Sú to minimalistické, elegantné kvety, ktoré potešia naozaj každého. Taktiež sú vhodné na akúkoľvek príležitosť. :) 

Ak nechcete siahnuť po orchidey, v našej ponuke nájdete nádherné snehobiele tulipány do vázy, so snežným prvkom v oblasti lístkov a na hlavičke. 

Tulipány sú nadčasové a hravé kvety a sú ideálnym kvetinovým darom na rôzne situácie. Môžete si byť istí, že tulipán sa hodí na akúkoľvek príležitosť. V tejto verzii je ešte aj veľmi špeciálny :) Akoby ho nazbierali v zimnej záhrade :)

Naturálne boho
Niet sa čo čudovať, keď práve v prírode nájdeme tú najočarujúcejšiu prirodzenosť a krásu. Drevené dekorácie na stôl, parapet, podlahu či okná, zelené ozdoby na stromček, rôzne vetvičky vo váze a prírodné textílie – farba Vianoc v neutrálnej palete nádherne doplní každé aranžovanie.
Do výzdoby môžete tiež zakomponovať hnedé vianočné gule, zelené ozdoby, eukalyptus či medené dekorácie, ktorých kombináciou vytvoríte vo svojej obývačke skutočný súzvuk farieb prírody. Výhodou týchto farebných kombinácii je, že si viete takéto ozdoby vyrobiť aj sami, z rôznych prírodných materiálov.
Pastelová paletka
Vianočná výzdoba v jemných odtieňoch, pôsobí vkusne a sme si istí, že bude dominovať vo farbách vianočných výzdob ešte niekoľko rokov. K takejto jemnej a romantickej výzdobe sa veľmi hodí elegantný biely koberček pod vianočný stromček.

Celkový dojem z výzdoby viete podčiarknuť rôznymi dekoráciami sobov, či vianočných škriatkov v jemných farbách. K ešte dokonalejšimu prevedeniu, skúste výzdobu doplniť o kvetinový aranžmán, alebo kyticu.

K pastelovým farbám sa hodia: elegantné staroružové vianočné gule, pastelové, modré vianočné ozdoby, mentolová výzdoba na stromček, ale tiež krémová farba ozdôb a doplnkov.

Farba Vianoc 2022 - Periwinkle

Podľa Leatrice Eisemanovej, výkonnej riaditeľky Pantone Color Institute, má Very Peri farba „radostný postoj a dynamiku, ktorá podporuje odvážnu kreativitu a nápadité vyjadrenie“ – čo všetko znie ako veci, ktorými sme ako spoločnosť, a jednotlivci prešli v roku 2022. 

Práve táto farba, ktorá v sebe skrýva kombináciu modrej, fialovej a jemného nádychu červenej, by mala dominovať v nasledujúcej vianočnej sezóne 2022/2023. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že ide o klasickú fialovú, avšak farba Very Peri je jemnejšia a inšpirovaná rastlinou Zimozeleň po anglicky Periwinkle.

Community Verified icon