Ženy - žienky - ženušky

Symbolika

Darovanie kvetov na Medzinárodný deň žien je krásny prejav úcty, ale aj obdivu.

Hoci kvety mimózy majú osobitný význam a sú súčasťou histórie dlho oslavovaného sviatku, existujú aj iné pozoruhodné kvety, vďaka ktorým je oslava Medzinárodného dňa žien výnimočná a nezabudnuteľná. :)

Fialová, zelená a biela sú farby, ktoré sú neoddeliteľne spojené s MDŽ. Fialová znamená spravodlivosť a dôstojnosť. Zelená symbolizuje nádej a biela predstavuje čistotu. Farby pochádzajú zo Sociálnej a politickej únie žien (WSPU) vo Veľkej Británii z roku 1908.
Tieto farby boli súčasťou únie, symbolizovali ženskú súdržnosť, obhajovali práva a rovnosť pohlaví.
Táto kytica je ako stvorená pre dôležitú ženu vo vašom živote, obsahuje všetky 3 významné farby v objatí krásnych slnečníc pre ešte krajší deň! :)
Mimosa
Mimóza je už od prvopočiatkov symbolom tohto dňa.Darovanie mimózy pochádza z Talianska, ale tradícia sa neskôr rozšírila po celom svete. Nie je presne známe, prečo sa práve mimóza stala reprezentatívnym kvetom pre tento deň, ale často sa špekuluje, že to má niečo spoločné s jej sezónnosťou a hojnosťou v tomto ročnom období. Ale okrem toho, je to dokonale veselý kvet, ktorý evokuje jar a slnečné dni. :)
Symbolizuje rešpekt, eleganciu, dôstojnosť a láskavosť.
Ruže
Ruže vždy boli a sú nestarnúcou klasikou. Vo všeobecnosti nesú význam lásky a romantiky, no každá farba nesie svoj vlastný význam.
Pre tento deň skúste zvoliť kyticu z fialových ruží - sú symbolom kráľovskej hodnosti, očarenia, vášne a sofistikovanosti.
Je to skvelý spôsob, ako prejaviť uznanie silným ženám vo vašom živote.
V našej ponuke však nájdete aj iné hravé farby, neváhajte sa pozrieť a vybrať podľa obľúbených preferencií vašich blízkych! 
Community Verified iconTulipány
Rovnako ako u mimózy, aj tulipánová sezóna začína v tomto období. Ale nie sú populárne len kvôli ich dostupnosti, sú to predovšetkým nádherné jarné kvety, ktoré sú farebné, ale aj elegantné. Tento sezónny kvet vyzerá nádherne v mono kytici, ako mix farieb, alebo ako súčasť väčšej kytice. :)
Majú svoju typickú vôňu, ponúkajú širokú škálu farieb, veľkostí a druhov. Myslíme, že si naozaj máte z čoho vyberať.
Pozrite si našu ponuku! 
Ľalie
Ľalie zachytávajú esenciu ženskosti, vďaka čomu sú nádherným a nádherne voňavým výberom na Deň žien. Najčastejšie znamenajú oddanosť alebo čistotu, hoci význam sa môže líšiť podľa typu ľalie, kultúry a farby. Ale kvôli gréckemu mýtu o Hére a Zeusovi sa ľalie často spájajú so znovuzrodením, plodnosťou a materstvom.
Sú vhodným darčekom pre vašu mamu, babičku, či krstnú mamu.
Milé žienky, ale aj páni - prajeme Vám krásny a pohodový deň, či už ho oslávite vo dvojici na príjemnej večeri, s rodinou a blízkymi priateľmi, alebo vybehnete na rande sama so sebou a doprajete si krásny deň! 
Tento deň je o Vás, pripomeňte si svoju jedinečnosť, a nezabudájte na to ani počas celého roka! :)
Krásne MDŽ praje LK Team
Community Verified icon