Meniny Blažej - význam mena - 3.február

MENINY MÁ

Blažej

3.február

Mužské meno Blažej je má grécky pôvod, je svätecké a v preklade znamená "nezrozumiteľne hovoriaci". Osobným číslom tohto mena je 4 - Sila. Obľúbené farby Blažejov sú zlatá, zelená a žltá. Ochranné rastliny majú ľubovník a mak, ochranné kamene jantár a olivín.

Blažejovia vedia, kde majú svoje hranice, ako sa správať, aby dosiahli po čom túžia aj keď dokážu byť rozrušení a ostýchaví ľudia. Stoja pevne nohami na zemi, dokážu sa prispôsobiť iným a byť ochotní a tolerantní.  Vyberá si postupne okruh ľudí, i keď naozaj blízkych ľudí si určí až po dlhom čase a to do konca života. Blažej sa správa ako otvorený a úprimný človek, veselý spoločník a dobrý kamarát.  Je trpezlivý a tak si hľadá aj lásku. Trvá mu dlhší čas, kým nájde tu správnu a je nerozvážny ukázať niekomu svoju citovú stránku. 

Nositelia tohto mena majú určenú skôr manuálnu prácu ako remeselník, i keď niektorí si nájdu svoju oblasť skôr ako právnici, učitelia alebo novinári. Títo muži sú náchylní na nervový systém a na vírusy, ale dokážu dobre odolať pocitu únavy. Toto meno je vhodné pre znamenia Býka, Váh, Strelec a Baran. 

Zoznam ďalších menín

Žiadna položka