Nádherný Ranunculus

Je tu nový rok a naším januárovým kvetom mesiaca je Ranunculus! Tieto obľúbené svadobné kvety, ktoré sú bežne známe aj ako "buttercup" prichádzajú v mnohých odtieňoch vrátane ružovej, žltej, bielej, oranžovej, červenej a fialovej – ideálne pre každú kyticu! Prečítajte si nižšie o ranunculuse - od tipov až po zaujímave fakty. 
Community Verified icon

10 január - Deň izbových rastlín

 Zajtra, 10. januára si pripomíname Deň izbových rastlín. Vianočná výzdoba pomaly odznieva, tak nezabudnite - a doprajte extra starostlivosť kvietkom, ktoré Vám robia radosť celoročne, no boli chvíľu v úzadí. :)


"Evergreen" - Vianočný stromček

Už Egypťania oslavovali zimný slnovrat, zdobením si svojich chrámov a domov zelenými stromami či vencami. Predstavovali večný život, mier a bohatstvo.

Po slnovrate začal Ra - slnko, žiariť jasnejšie a silnejšie a nesmrteľnosť "evergreenu" symbolizovala víťazstvo života nad smrťou.


Winter Wonderland

Chcete počas tohto sviatočného obdobia vyzdobiť svoj domov vianočnými kvetmi? Prečítajte si nápady, ako vdýchnuť vášmu domovu pocit sviatočnej kvetinovej mágie.

Ak chcete túto zimnú sezónu vyskúšať niečo trochu iné, je ideálny čas siahnuť po kvetinových aranžmánoch s trblietavým striebrom, zlatom, šiškami, matnými bobuľami a inými zimnými prvkami. :)

Community Verified icon

Advent a tradície

"Advent"

Slovo advent pochádza z latinského slova adventus a znamená čakanie na príchod spasiteľa.

Na Slovensku na sa prvú adventnú nedeľu v horských oblastiach schádzali pastieri, ktorí trúbili na dlhé zakrivené pastierske trúby, ktoré mali nádherný hlboký tón.


Mikuláš sa blíži!

Na mnohých miestach po svete, je hlavným symbolom obdarovania práve Mikuláš. Jeho sviatok, deň svätého Mikuláša, pripadá na 6. december, ktorým sa začína skoré adventné obdobie.

Pozrite sa s nami na pár zaujímavostí o sviatku sv. Mikuláša, a na skvelé novinky - v ktorých nájdete aj exkluzívne maškrty vhodné pre tento deň :)


Výhody kvetov pre duševné zdravie

So všetkým, čo sa v dnešnom svete deje, si náš rýchly životný štýl môže vybrať svoju daň na našom emocionálnom zdraví a pohode.

Zatiaľ čo mnohí sa rozhodnú oddýchnuť si pri sledovaní najnovšej relácie Netflix, alebo chodiť na prechádzky a byť so svojimi priateľmi, existujú aj iné spôsoby, ako môžeme pomôcť zmierniť náš stres a zlepšiť naše celkové duševné zdravie.


Varenie s jedlými kvetmi - chryzantémy

Kedysi boli kvety známe najmä pre prípravu rôznych jedál, alebo výrobu medicíny. Až neskôr sa stali populárnymi - ako darčeky.

Využívali sa na liečebné, výživové, alebo dokonca symbolické rituály rôznych kultúr po celom svete - počnúc čínskymi cisármi, či perzskou šľachtou.


Happy Halloween

Budúci týždeň – 31. októbra je každoročný sviatok Halloweenu a potom 1. novembra kresťanský sviatok; Všetkých svätých.

Je to jedna z najstarších osláv na svete - stará viac ako 2000 rokov. 

Starovekí Kelti verili, že hranica medzi týmto a nasledujúcim svetom sa v tento deň zoštíhlila, čo umožnilo duchom prechádzať. Verí sa, že potreba odohnať škodlivých duchov viedla k noseniu kostýmov a masiek. :)


Buďte romantickí aj na jeseň

Ruže nesú dôležitý význam už po tisícročia. Starí Egypťania ich používali pri rôznych rituáloch a obradoch, neskôr sa spomínajú aj v historických knihách od roku 551 pred Kristom. Knihy o ružiach obsahuje aj čínska cisárska knižnica. 

Angličania ich pestovali pre ich krásu, a my si ich navzájom dávame s odkazmi “ľúbim ťa”, alebo “si pre mňa dôležitý človek”.

Symbolika ruží je rôzna, pozrite sa sami. :)


Babie leto - október v záhrade

V októbri sa môžete tešiť z neskorej úrody, posledných okrasných kvietkov a príjemného slniečka.

Tekvice, studený vánok a chrumkavé lístie hrajúce všetkými farbami. Aj toto je október, jeden z najfarebnejších mesiacov v roku, ten - v ktorom sa definitívne lúčime s letom.


Vitaj jeseň!

Čaro jesene, a teplé tóny opadávajúcich listov, vždy navodia hrejivý pocit a magickú atmosféru. Rovnako je to aj s kyticami, ktoré vám môžu robiť radosť vo vašich príbytkoch pri pohári horúceho čaju. :)

Pozrite sa na typické jesenné kvety a naše novinky nie len živých, ale aj nekonečných kytíc, či darčekových boxov kvalitného čaju a kozmetiky, pre ešte krajší jesenný deň.


Starostlivosť o izbové rastliny

Jednoduché rady a tipy ako sa starať o izbové rastlinky a pomaly ich pripravovať na zimné obdobie.

V článku nájdete 9 základných krokov, ktoré zvládne naozaj každý! :)


5 inšpirácií na kyticu zo záhrady: Ktorá by vás potešila najviac?

Pozrite sa s nami na pár jednoduchých, ale za to krásnych kytičiek, ktoré si viete spraviť aj samé! :)

Ak záhradku nemáte, alebo vám niektoré kvety chýbajú - nebuďte smutní a zastavte sa na Galvaniho 2/A, kde na vás jedna veľká čaká so zľavou 30% na všetky neviazané rezané kvietky!


Leto ešte nekončí - novinky a krásna hortenzia

V  našej ponuke pribudli krásne kytice s odkazom - že leto nám ešte nekončí.  Môžete si vybrať kytice v sviežich farbách, elegantné či roztomilé boxy alebo premyslené darčekové sety.

Ponuka je doplnená o nové mixy obľúbených hortenzií, ktoré potešia nie len dámy ale aj pánov.

Pozrite sa sami! :)


Neskoré leto v záhrade

August je typickým mesiacom zberu plodov. Slnečné a teplé dni sú sprevádzané rozkvetom mnohých rastlín. Okrem bohatej úrody a zbierania zrelých plodov vás čaká aj výdatné zavlažovanie, zostrih kríkov, živého plotu a starostlivosť o trávnik.


Medzinárodný deň priateľstva

Túto nedeľu 30. júla je Medzinárodný deň priateľstva. Naši priatelia sú tí, ktorí s nami držia v dobrom aj zlom, tí, ktorí sú tu, keď ich potrebujeme, a pre ktorých sme tu my, keď nás potrebujú.


Originálne kytice na Deň rodičov

Spravte radosť svojim rodičom, a potešte ich krásnou kytičkou z našej ponuky. 

Už zajtra je deň, kedy môžete svojim rodičom ukázať ako Vám na nich záleží a prejaviť im uznanie a úctu za to, že sú jednými z najdôležitejších ľudí vo Vašom živote. :)


Inšpirácie na Deň otcov

Deň otcov je čoskoro za rohom! Čokolády a priania sú overenou klasikou, ale čo tak kvety? Dcéry, priateľky, manželky a všetky ženy - poďme spolu normalizovať darovanie kvetov opačnému pohlaviu! :-)


“Married in the month of roses June, Life will be one long Honeymoon.”

Sme takmer v polovici roka a teplé dni nám klopú na dvere. Je tu jún, mesiac plný slniečka a krásnych pestrofarebných kvetov. Jún je skvelým mesiacom pre zdobenie si príbytkov sezónnymi kvetmi, ale tiež ich môžete posielať ako letné darčeky. :)

Hovorí sa, že názov mesiaca jún pochádza z gréckeho “Junno”. Junno bola bohyňou manželstva. Aj z toho dôvodu je jún tradične považovaný za najlepší mesiac na svadbu. :)


V čom sa líšime od konkurencie

Už od počiatku dbáme na kvalitu a spokojnosť našich zákazníkov. Hlavným cieľom je Vám prinášať niečo iné, niečo čo ešte na Slovensku nebolo.


Ako vznikla Kvetinová princezná

Začiatky boli ťažké, mali sme len víziu a pár fotiek v telefóne. O kvetinovom biznise som vedela len veľmi málo, ale bola som odhodlaná priniesť na Slovenský trh niečo unikátne. Otvárali sme v prvom najväčšom lockdowne. Dnes som Vám a celému môjmu tímu vďačná, že sme to zvládli. Napredujeme, rozširujeme sa, a sme tu pre Vás, tak ako ste tu boli Vy pre nás počas ťažkých období, ktoré sme spolu prežili. Ďakujeme Vám.