Meniny Božena -význam mena - 27.júl

MENINY MÁ

Božena

27.júl

Božena je obľúbeným menom našich babičiek. Je tiež spojené so slávnym českým románom Babička, ktorého autorkou bola spisovateľka menom Božena - Božena Němcová. Božena je rýdze ženské meno, ktoré je príbuzné s latinskými menami Benedikta, Theodora nebo Beatrix, Beáta. Domáckymi podobami menami sú Bóža nebo Boženka.

Ženské krstné meno Božena je slovanského pôvodu. Má význam „blahoslavená“, „bohom obdarená“ či „bohom milovaná“, taktiež „požehnaná“, „blažená“. Táto žena je typickým workoholikom. Môže pôsobiť nežne, ale verte, ona sa v živote nestratí, vie sa o seba veľmi dobre postarať.

Často krát rieši vážne problémy aj za iných. Má talent nadviazavať správne kontakty a získavať konexie v najvyšších kruhoch. Ak ju získate ako nadriadenú, verte, že je ona sa za vás v každej situácii postaví a podporí vás. Svojou nápaditosťou a inteligenciou neraz dokáže predbehnúť svojich mužských kolegov.

Preto opačné pohlavie sa v jej spoločnosti cíti zahanbene a menej cenne. Možno to je aj dôvod, prečo si ťažko hľadá svojho životného partnera. Hlboko v duši je však citovo založená romantička, ktorá sníva o princovi, ktorý ju vyslobodí z jej „veže“ nedostuponosti. Typickou farbou tohto mena je modrá.

Zoznam ďalších menín