Meniny Dalibor - význam mena - 20.janúar

MENINY MÁ

Dalibor

20.janúar

Mužské meno Dalibor má slovanský pôvod a znamená "vzďaľuj boj".Jeho osobným číslom je 1 – Vodca. Ich obľúbená farba je oranžová, ochranné rastliny sú rozmarín, čakanka, ochranná kamene zafír a jaspis. 

Daliborovia sú šikovní muži. Sú stále v pohybe a aj keď tak nepôsobia, vedia byť aj citliví. Títo muži vždy vedia, čo robiť a ako sa správať. Sú vždy ohľaduplní a šarmantní voči druhým a vždy budú bojovať za pravdu. Daliborovia vedia dlho snívať a majú dobrú predstavivosť. Často unikajú pred realitou, v ktorej žijú. Ich vôľa nie je vždy na rovnakej hladine,ale predsa vedia po čom túžia. Občas majú náklonosť k lenivosti a hlavne v práci. Radi by sa zviezli na iných úspechoch. Veľmi sa im nepáči tvrdá práca a zarabanie peňazí. Ich zámerom je objaviť nejaké miesto, kde by  mohli niekoho viesť, a aby hlavne oni sa nenamáhali. Je radšej sprievodcom ako vykonávateľom. 

Daliborovia majú v obľube štúdiu. Už od mála sú dobrými a usilovnými žiakmi a veľmi obľúbenými u učiteľov. Radi spolupracujú, preto s nimi nie je nikdy problém. Obrácajú sa ku klasickému štúdiu a hlavne k cudzím jazykom. Hodia sa k ním povolania profesorov, odborníkov v oblasti financií alebo obchodníkov. 

Ak chcú mať Daliborovia dobré zdravie, nemali by sa veľmi prejedať a dbať na svoju stravu. 

Toto meno je vhodné pre znamenia Váhy, Panna, Kozorožec a Býk. 

Zoznam ďalších menín

Žiadna položka