Meniny Drahomír, Karmela, Rút - význam mena - 16.júl

MENINY MÁ

Drahomír, Karmela, Rút

16.júl

Mužské meno Drahomír má slovanský pôvod a význam mena je "komu je drahý mier". Títo muži sú dobrosrdeční, ale aj naivní.

Dokážu sa správne rozhodovať. V kolektíve ich obľubujú, pretože sa vedia nadchnúť pre ušľachtilé ciele. 

Šťastné farby sú biela, zelená a svetlomodrá.
Ochranné rastliny rumanček, jazmín, medovka.

Ženské meno Rút s pôvodom v hebrejčine, kde sa vykladá ako "krásny vzhľad".

Meno Rút má biblický pôvod a je známe predovšetkým vďaka biblickému príbehu, ktorý je zaznamenaný v knihe Rút v Starom zákone. Význam mena "Rút" sa často spojuje so vlastnosťami a hodnotami, ktoré sa prejavujú v tomto príbehu. 

"Priateľka": V hebrejskom jazyku sa "Rút" prekladá ako "priateľka". Tento význam je často spojený s vernosťou, oddanosťou a schopnosťou budovať hlboké a trvalé vzťahy.

"Skromná" alebo "pokorná": Rút v biblickom príbehu je často chápaná ako symbol skromnosti, pokory a sebazaprenia. Preto sa meno "Rút" môže výkladovo preložiť aj ako "skromná" alebo "pokorná".

"Oddaná" alebo "hodnoverná": Rút je v príbehu známa svojou oddanosťou svojej svokre Noemi a svojou vernosťou v dobrom aj zlom. Preto sa meno "Rút" často spojuje s významom "oddaná" alebo "hodnoverná".

V tento deň má meniny aj Karmela

Meno Karmela je ženské meno, ktoré má hebrejský pôvod. Vychádza z biblického názvu "Karmel" a jeho význam je spojený s biblickým miestom nazývaným Karmel. V hebrejčine slovo "Karmel" znamená "zahrnutý ovocím" alebo "Boží sad".

V Biblii sa Karmel často spomína ako vrch, na ktorom žil prorok Eliáš. Eliáš sa stretol s prorokmi Baala a usporiadal s nimi súťaž, v ktorej mal dokázať Božiu moc. Na Karmeli sa uskutočnilo obetovanie, počas ktorého Eliáš modlou prinútil Boha, aby odpálil jeho obetu na oltári. Táto udalosť sa stala symbolom Božej moci a vplyvu.

Vďaka tejto biblickej súvislosti sa meno Karmela môže chápať ako symbol silnej a mocnej ženy s hlbokou duchovnou spojitosťou. Taktiež môže evokovať obraz kvetinového sadu plného ovocia a krásy. Je to elegantné a jedinečné meno s bohatou históriou a symbolikou.

Zoznam ďalších menín