Meniny Kristína - význam mena - 16.janúar

MENINY MÁ

Kristína

16.janúar

Ženské meno Kristína je gréckeho pôvodu a preložené znamená "kresťanka". Osobným číslom mena Kristina je 2 – Dobrota. Obľúbená farba týchto žien je pomarančová, zelená a biela, ochranné kamene jaspis a nefrit. Ich totemová rastlina je encián. 

Ženy s týmto menom sú pokojné osoby. Nikdy sa neznepokojujú a konajú vždy s chladnou hlavou. Kristíny sú často obozretné a veľmi sa nezdôverujú iným. Tieto ženy sú veľmi usilovné a vždy si idú za svojim cieľom. Niektoré ale nevedia zúžitkovať všetko, čo sa im ponúka. Často sú neisté a to ich brzdí dopracovať sa k úspechu. Kristíny sú pracovité, ale nerady prijímajú zodpovednosť a nevedia sa niekedy dostatočne presadiť a využiť všetky svoje schopnosti. 

Kristíny odmalička rady študujú a učia sa. Obľubujú filozofiu, ekonómiu, diplomaciu, alebo techniku. Zvyčajne ich zamestnanie celkom pohltí.

Čo sa týka ich zdravia, je ideálne, iba v detstve majú Kristíny problémy. Väčšinou sa im prejavujú lymfatické choroby. Mali by si dávať pozor na pravidelnosť v strave a prospejú im časté prechádzky na vzduchu. 

Toto meno je vhodné pre znamenia : Rak, Lev, Panna a Škorpión, vhodnou farbou je biela.

Zoznam ďalších menín

Žiadna položka