Meniny Nina - význam mena - 12.júl

MENINY MÁ

Nina

12.júl

Ženské meno Nina je ruské, ale má zrejme grécky pôvod a jeho význam je "pochádzajúca z mesta Ninive". Osobným číslom je 7 - Tajomnosť, nie je teda ľahké vyznať sa v nej. Vznešená a pôvabná dievčina s pevným charakterom ukrýva obrovskú emotívnosť. Tieto ženy sú očarujúce, veľmi citlivé, nežné a láskyplné.

Sú aj plné prekvapení, prevažne príjemných. Veľmi im záleží na tom, aby ich mal niekto rád. Je dobre rozvíjať ich spoločenskú povahu výberom kontaktov. Na druhej strane majú veľmi uzavretú povahu. Nikdy si nemôžete byť istí jej náklonnosťou. Vtedy dokážu ľudí dobre potrápiť.

V priateľstvách uprednostňuje takt pred hrubosťou, zdržanlivosť pred bojovnosťou. Zvedavosť ju však sprevádza na každom kroku. Sú ľahko ovplyvniteľné, preto nedokážu odolať zlým chodníčkom.V oblasti zdravia sú dosť odolné. Majú veľa životnej sily a nikdy sa nesťažujú. Mali by si zaradiť do jedálneho lístka hrozno, jabĺčka, maliny a broskyne.

Všetko si dokážu zapamätať, čo ocenia počas školskej dochádzky. Ak uprednostnia profesionálnu realizáciu pred rodinným životom, potom si vyberú skôr prácu, ktorá ich pohltí a môže v nich pomáhať iným. 


Šťastné farby sú fľaškovozelená, biela a modrá.
Ochranné rastliny sú fialka, prvosienka

Indický pôvod: V hindčine a niektorých indických jazykoch je meno "Nina" ženskou formou mena "Ninad", čo znamená "zvuk" alebo "zvonenie". V hinduizme môže byť meno "Nina" spojené s bohyňou Lakshmí, ktorá je bohyňou bohatstva, šťastia a krásy.

Zoznam ďalších menín

Žiadna položka